Claudiu Keşeru a intrat pe teren în repriza a doua, în minutul 56, în locul lui Higinio, care deschisese scorul (28 penalty), dar a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 82, irosind şansa victoriei pentru gazde. Oaspeţii au egalat dramatic, în al patrulea minut de prelungiri, prin Baltanov. În poarta lui Ludogoreţ s-a aflat Ivanov Iliev, fostul goalkeeper de la Astra şi Botoşani.

Keșeru a șutat direct în tribună de la 11 metri, în minutul 83, când Ludogoreț conducea cu 1-0. Oaspeții de la Tsarsko Selo Sofia au reușit să egaleze în minutul 90+4 și au plecat cu un punct de la Razgrad.Ludogoreț ocupă în prezent locul 2 în Bulgaria după primele 8 etape, cu 17 puncte. Lokomotiv Plovdiv conduce în clasament, cu 18 puncte. Beroe completează podiumul, cu 15 puncte.

Claudiu Keşeru a scăpat de coronavirus. Anunţul oficial al celor de la Ludogorets
13/08/2020 LA 14:49

Viitoarea adversară a CFR-ului, ȚSKA Sofia, se află pe locul 4, cu 14 lungimi. Keșeru se află de cinci ani la Ludogoreț, echipă pentru care a marcat pe 118 goluri în 204 meciuri. Potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt, actuala cotă de piață a lui Keșeru este de 2,4 milioane de euro. În cariera sa, Keșeru a mai evoluat pentru FCSB, SCO Angers, FC Nantes, SC Bastia, FC Libourne, Tours FC și Al-Gharafa SC.

Keșeru, numit cel mai bun stranier din campionatul Bulgariei. Mesajul superb al românului
05/01/2020 LA 19:28