Echipa românilor Keșeru, Grigore și Moți, Ludogorets a câștigat la limită, 1-0, pe terenul lui Levski. Un brazilian, Cauly Oliveira a marcat singurul gol la Sofia. Doar Dragoș Grigore a jucat toate cele 90 de minute al derbyului din Bulgaria. Keșeru a fost titular, dar a fost schimbat la pauză, în timp ce Moți a fost rezervă neutilizată.

Keșeru și Grigore au avut parte de 4500 de fani în tribune

Brentford - Liverpool 3-3. Rezumatul unei partide superbe. Jucătorii echipei gazdă s-au dăruit total
ACUM 7 MINUTE
Presa bulgară scrie că Federația și Liga de la Sofia au ajuns la un acord în privința prezenței fanilor la meciuri și derbyul dintre Levski și Ludogorets a fost folosit ca exemplu. Cei 4500 de fani de pe stadionul Georgi Asparuhov au fost nevoiți să stea la distanță de cel puțin un scaun unul de celălalt. O altă condiție importantă este că doar 30% din capacitatea stadionului poate fi utilizată.
După succesul în fața lui Levski, Ludogorets își continuă marșul către al 9-lea titlu consecutiv în campionatul bulgar. După 24 de etape, echipa românilor Keșeru, Grigore și Moți are un avans de 9 puncte fața de ocupanta locului doi, Lokomotiv Plovdiv.

E Talks - cel mai promițător jucător din Europa, powered by Unibet

Serie A
Inter Milano s-a oprit la 18 victorii consecutive în Serie A, pe teren propriu
ACUM 22 MINUTE
Yoane Wissa, marcatorul neașteptat de nimeni în Brentford - Liverpool. Meciul devine uriaș