Belgianul a fost instrumental pentru formația lui Pep, pe Emirates. Cu un procentaj de tacklinguri de 100%, mijlocașul a reușit și trei recuperări, făcând un meci decisiv perfect.
Doar că cifrele din defensivă sunt fără însemnătate, judecând după ce a reușit KDB în atac. A marcat două goluri fantastice (unul cu stângul, unul cu dreptul), a centrat ideal pentru Sterling, la reușita de 2-0 și a fost la un pas să își desăvârșească opera cu hat-trick, doar că șutul său din finalul reprizei a întâlnit bara, după o paradă fantastică a lui Leno.
United face din Pogba al doilea cel mai bine plătit jucător din istoria Premier League
21/09/2021 LA 05:13
Pentru a doua oară în istorie, fanii lui Arsenal au văzut trei goluri în prima repriză în poarta proprie, pe teren propriu. Precedentul avusese loc în 2018, când aceeași City reușea să marcheze de trei ori în primele 45 de minute.
Ligue 1
PSG nu concepe să îl piardă gratis pe Mbappe. Salariul incredibil pregătit de Al Khelaifi
07/09/2021 LA 12:54
Premier League, lider în clasamentul campionatelor care plătesc cele mai mari salarii! Cum arată top
03/09/2021 LA 12:01