• Silva
    17'
Înaintea meciului

Manchester United - Manchester City

Carling Cup - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Manchester United. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Ole Gunnar Solskjær și Josep Guardiola? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Manchester United și Manchester City. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Manchester United și Manchester City. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge
90

Final de meci! Manchester City câștigă fără emoții manșa tur a semifinalelor Cupei Ligii Angliei și este la un pas de o nouă finală în această competiție.

• Marcus Rashford
    GoalMarcus RashfordManchester UnitedGol Manchester United! Rashford reduce din diferență după un atac rapid al gazdelor
70

45

De 23 de ani nu mai primise Man United 3 goluri în prima repriză a unui meci pe Old Trafford

• Andreas Pereira
    Own-goalAndreas PereiraManchester UnitedGol Manchester City. Oaspeții pleacă pe contraatac, De Bruyne scapă în careu, șutul este respins de De Gea în Andreas Pereira iar mingea ajunge în poartă
38

• Riyad Mahrez
    GoalRiyad MahrezManchester CityGol Manchester City! Mahrez înscrie și el după pasa perfectă a lui Bernardo, algerianul l-a depășit și pe De Gea
33

• Bernardo Silva
    GoalBernardo SilvaManchester CityGol Manchester City! Bernardo Silva deschide scorul cu o execuție superbă, șut de la marginea careului la vinclu!