Marcelo Bielsa speră să o ducă pe Leeds United înapoi în Premier League la 16 ani distanță după retrogradare. Echipa a revenit pe primul loc în divizia secundă, Championship, după un meci extrem de spectaculos cu Birmingham.
Leeds a condus de fiecare dată, însă Birmingham a revenit și de la 0-2, și de la 2-3, și de la 3-4! Jutkiewicz de la Birmingham părea că va stabili scorul final după ce a egalat la 4 în primul minut de prelungiri, însă în minutul 90+5 a venit autogolul lui Wes Harding!
Leeds United are 51 de puncte după 25 de partide, la egalitate cu West Bromwich Albion, însă cu golaveraj mai bun. Primele 2 locuri duc direct în Premier League. Fulham este pe poziția a 3-a cu 42 de puncte. Brentford, Nottingham Forest și Sheffield Wednesday sunt celelalte echipe aflate pe pozițiile de play-off.
Leeds - Liverpool | Istoria unui meci care a produs mereu rivalitate, orgolii și spectacol
12/09/2021 LA 06:43
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Klopp nu știe încă dacă se va putea baza pe brazilienii suspendați de FIFA. Cum a comentat decizia
10/09/2021 LA 11:58
Klopp cumpără de la Real Madrid! 35 de milioane € pentru transferul iernii în Europa
09/09/2021 LA 09:03