Primele două locuri din Championship promovează direct în Premier League în timp ce a treia echipă promovată este stabilită prin play-off între locurile 3-6.
Leeds a revenit pe primul loc în Championship după ce a revenit de la 0-2 pe Elland Road pentru a învinge Millwall cu 3-2. Echipa lui Marcelo Bielsa părea să fie aproape de a patra înfrângere consecutivă în toate competițiile, dar după pauză dubla lui Patrick Bamford și reușita lui Pablo Hernandez au adus cele trei puncte pentru noul lider
Leeds a trecut astfel peste West Bromwich Albion după ce echipa lui Slaven Bilic a pierdut cu 2-1 la Cardiff. Pentru galezi, Callum Paterson a deschis scorul la începutul reprizei secunde pentru ca apoi Charlie Austin să aducă egalarea pentru WBA din penatly. Totuși, lovitura liberă executată perfect de Lee Tomlin a adus victoria pentru Cardiff. Astfel, WBA a ajuns la șapte meciuri fără victorie în Championship și rămâne pe locul doi.
Reacția lui Dan Nistor după remiza cu Chindia, după 2 săptămâni de pauză: "Trebuie să ne odihnim"
ACUM 6 ORE
Pe trei se află Nottingham Forest care s-a apropiat la doar două puncte de WBA după victoria la limită, 1-0, cu Brentford, ocupanta locului cinci. Forest a ajuns astfel la șapte meciuri fără înfrângere, în timp ce Bristol City a adunat trei victorii la rând după succesul cu 1-0 în fața echipei lui George Pușcaș, Reading.
Wayne Rooney a înscris primul său gol pentru Derby, dar echipa sa a pierdut cu 3-2 în fața ultimei clasate, Luton Town. Rooney a deschis scorul în minutul 63 pentru ca apoi Luton să revină prin reușitele lui Pelly-Ruddock Mpanzu și Donervon Daniels. Chris Martin a egalat pentru Derby, dar un minut mai târziu autogolul lui Jayden Bogle a adus prima victorie pentru Luton de pe 7 decembrie încoace.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
Un fan american, scos din stadion la meciul cu Iran! Motivul pentru care a fost "săltat" imediat