CFR Cluj își continuă parcursul excelent din playoff-ul Ligii 1 și se apropie cu pași repezi către al treilea titlu de campioană a României. După ce s-a impus în derby-ul cu FCSB din ultima etapă, scor 1-0, trupa din Gruia a plecat cu cele 3 puncte și de pe terenul lui FC Botoșani. Ciprian Deac a fost vedeta serii, reușind să înscrie de două ori în primele 12 minute.
Mai întâi, mijlocașul de 34 de ani a transformat o lovitură de la 11 metri, obținută de Billel Omrani în minutul 3. Tot Deac a dublat avantajul oaspeților în minutul 12, când a executat minunat o lovitură liberă. Veteranul CFR-ului a trimis mingea cu efect peste zid, lângă bara porții apărate de Hankic.

Liga 1 | Botoșani - CFR Cluj 0-2. Ardelenii continuă cursa pentru al treilea titlu consecutiv

Cifrele rușinii pentru Tottenham! Nu atacă, nu se apără și nici măcar nu aleargă
S-a încheiat 2-0 pentru CFR Cluj, care se menține pe primul loc în playoff-ul din Liga 1, la 7 puncte în fața celor de la Universitatea Craiova și la 10 lungimi de FCSB, care au un meci mai puțin disputat. "Roș-albaștrii" vor juca mâine seară (ora 20:00) împotriva lui Gaz Metan Mediaș, în timp ce oltenii vor evolua marți (ora 20:00) în compania lui FC Botoșani.
Dinamo are antrenor! Iuliu Mureșan a făcut aunțul: "Va conduce echipa! Doar el a rămas pe listă!"