După un final dramatic al sezonului regulat, care a inclus și un clasament în patru pentru determinarea ultimelor două echipe calificate, șase formații și-au asigurat prezența în play-off-ul pentru promovarea în Liga 1: FC U Craiova, Dunărea Călărași, CS Mioveni, Rapid, Csikszereda și ASU Poli Timișoara.
În play-out echipele sunt împărțite în două grupe de șapte echipe.
Fiecare formație din play-off va juca 10 meciuri - tur-retur cu fiecare dintre celelalte echipe. Primele două clasate vor promova direct în Liga 2. Locurile trei și patru vor juca baraj cu locurile șapte și opt din play-out-ul Ligii 1.
Premier League
Pogba, mesaj revoltător în urma acuzelor că l-a ignorat total pe Solskjaer după meciul cu Liverpool
ACUM 2 MINUTE

Program play-off Liga 2

Etapa 1 play-off:
CS Mioveni - FC U Craiova
Csikszereda - Rapid
Dunărea Călărași - ASU Poli
Etapa 2 play-off:
FC U Craiova - ASU Poli
Rapid - Dunărea Călărași
CS Mioveni - Csikszereda
Etapa 3 play-off:
Csikszereda - FC U Craiova
Dunărea Călărași - CS Mioveni
ASU Poli - Rapid
Etapa 4 play-off:
FC U Craiova - Rapid
CS Mioveni - ASU Poli
Csikszereda - Dunărea Călărași
Etapa 5 play-off:
Dunărea Călărași - FC U Craiova
ASU Poli - Csikszereda
Rapid - CS Mioveni

Programul play-out-ului din Liga 2

Fiecare formație va juca un singur meci cu toate celelalte din grupa sa. Vor retrograda direct în Liga 3 ultimele două din fiecare grupă iar cele două formații de pe locul cinci vor juca un baraj în dublă manșă pentru rămânerea în Liga 2.
Grupa A: Farul, Metaloglobus, U Cluj, Comuna Recea, Ripensia, Slatina, Pandurii
Grupa B: Viitorul Tg. Jiu, Petrolul, Gloria Buzău, Chiajna, Unirea Slobozia, CSM Reșița, Aerostar Bacău
Etapa 1 play-out, grupa A:
Metaloglobus stă
Farul - Ripensia
Comuna Recea - Pandurii Tg. Jiu
CSM Slatina - U Cluj
Etapa 2 play-out, grupa A:
Pandurii - CSM Slatina
Ripensia - Comuna Recea
Metaloglobus - Farul
U Cluj stă.
Etapa 3 play-out, grupa A:
Comuna Recea - Metaloglobus
CSM Slatina - Ripensia
U Cluj - Pandurii
Farul stă.
Etapa 4 play-out, grupa A:
Ripensia - U Cluj
Metaloglobus - CSM Slatina
Farul - Comuna Recea
Pandurii stă.
Etapa 5 play-out, grupa A:
CSM Slatina - Farul
U Cluj - Metaloglobus
Pandurii - Ripensia
Comuna Recea stă.
Etapa 6 play-out, grupa A:
Metaloglobus - Pandurii
Farul - U Cluj
Comuna Recea - CSM Slatina
Ripensia stă
Etapa 7 play-out, grupa A:
U Cluj - Comuna Recea
Pandurii - Farul
Ripensia - Metaloglobus
CSM Slatina stă.
Etapa 1 play-out, grupa B:
Aerostar Bacău stă
CSM Reșița - Petrolul
Concordia - Unirea Slobozia
Viitorul Pandurii - Gloria Buzău
Etapa 2 play-out, grupa B:
Gloria Buzău stă
Unirea Slobozia - Viitorul Pandurii
Petrolul - Concordia
Aerostar Bacău - CSM Reșița
Etapa 3 play-out, grupa B:
CSM Reșița stă
Concordia - Aerostar Bacău
Viitorul Pandurii - Petrolul
Gloria Buzău - Unirea Slobozia
Etapa 4 play-out, grupa B:
Unirea Slobozia stă
Petrolul - Gloria Buzău
Aerostar Bacău - Viitorul Pandurii
CSM Reșița - Concordia
Etapa 5 play-out, grupa B:
Concordia stă
Viitorul Pandurii - CSM Reșița
Gloria Buzău - Aerostar Bacău
Unirea Slobozia - Petrolul
Etapa 6 play-out, grupa B:
Petrolul stă
Aerostar Bacău - Unirea Slobozia
CSM Reșița - Gloria Buzău
Concordia - Viitorul Pandurii
Etapa 7 play-out, grupa B:
Viitorul Pandurii stă
Gloria Buzău - Concordia
Unirea Slobozia - CSM Reșița
Petrolul - Aerostar Bacău
Romanian Liga I
Dinamo a oficializat astăzi un nou transfer! Cine e omul care l-a impresionat pe Rednic
ACUM O ORĂ
Fotbal
Christophe Galtier, cel mai "francez" antrenor de top
ACUM O ORĂ