Chiar și în această situație, Diego Simeone nu a lăsat lucrurile să se desfășoare în voia sorții și a luat imediat câteva decizii care s-au dovedit a fi inspirate în vederea rezultatului final. Au părăsit terenul Lemar, Thomas și Renan Lodi și au intrat în locul lor Correa, Herrera și Vitolo. În minutul 70, Stefan Savic a înscris și primul gol pentru gazde, iar în ultimul minut al partidei, noul intrat pe teren, Hector Herrera, a adus și golul egalării, stabilind astfel scorul final, 2-2 după ce Juventus condusese cu 2-0.

UEFA Champions League | At. Madrid - Juventus 2-0 | Bătrâna doamnă, la al patrulea meci necâștigat în deplasare în UCL

Echipa lui Maurizio Sarri nu a început cu dreptul această nouă campanie, este limpede. De altfel, Juventus nu a mai reușit să învingă o echipă în deplasare în UEFA Champions League de patru meciuri. De partea cealaltă, Atletico Madrid înregistrase 9 victorii pe teren propriu și doar o înfrângere în ultimele 22 de partide disputate în Cupele Europene.
Șeicii de la Newcastle au pus ochii pe încă un jucător de la Atletico Madrid! Reacția lui Simeone
ACUM 3 ORE
După prima rundă din UEFA Champions League, Juventus se clasează pe locul secund, în urma celuilalt rezultat din grupă. Lokomotiv Moscova a învins-o cu 2-1 pe Leverkusen, la finalul unei partide în care Benedikt Howedes a comis un autogol în dreptul echipei antrenate de Bosz. Iată cum arată clasamentul grupei D: