Sancho a fost certat de mai multe ori de antrenorul de la Borussia Dortmund că nu se pregătește cum trebuie, iar lăsarea lui pe bancâ nu a surprins. Antrenorul elvețian a explicat situația chiar înaintea partidei de la Barcelona.
Am nevoie de jucători care să fie concentrați și gata de luptă
Cupa Mondială FIFA
Selecționerul Angliei îi provoacă pe jucători să își treacă singuri numele în echipa pentru Mondial
25/08/2022 LA 07:14
Sancho a intrat după pauză și a demonstrat pe Camp Nou de ce este în stare. Golul său superb din minutul 77 a rămas singurul al nemților în înfrângerea cu 1-3 de la Barcelona.

Borussia Dortmund la mână Barcelonei

După acest rezultat, echipa din Dortmund nu mai este la mâna ei pentru a trece de grupa din Champions League. În ultima etapă, echipa germană trebuie să facă mai multe puncte decât Inter Milano. Formația antrenată de Antonio Conte are meci cu Barcelona, echipă deja calificată, în timp ce Borussia joacă acasă cu Slavia Praga.
Erik ten Hag, încântat după prima victorie a lui United în Premier League: "E doar începutul!"
23/08/2022 LA 07:34
Ce note au primit jucătorii lui Liverpool după eșecul cu United! Singurul care s-a remarcat
23/08/2022 LA 04:46