Inter a pierdut pe teren propriu în fața lui Real Madrid și este la un pas de a fi eliminată pentru a 2-a oară consecutiv din Champions League încă din faza grupelor. Real s-a deplasat la Milano cu un lot decimat de accidentări și mulți specialiști se așteptau la o replică mai bună a italienilor.
Printre aceștia și fostul mare antrenor Fabio Capello, care a subliniat că se aștepta la mai mult din partea Interului. Fostul tehnician de la Juventus, Milan sau Real Madrid, a fost dezamăgit de evoluția "nerazurrilor" , spunând că Real Madrid este o echipă mediocră, care putea fi bătută.
"Inter a început prost și fără tactica corectă. În prima repriză au fost mereu în dificultate. În a doua repriză, cu patru fundași, mi-a plăcut mai mult Inter. Împotriva acestui Real Madrid mediocru, Inter ar fi putut face mai multe.", a declarat Capello pentru Sky Sport Italia.
Valencia – Real Madrid 1-2 | "Galacticii" lui Ancelotti revin fantastic și sunt lideri în La Liga
ACUM 4 MINUTE

Inter, aproape eliminată din Champions League

În meciul de pe Meazza, "nerazurrii" s-u văzut conduși încă din minutul 7, când Eden Hazard a transformat un penalty acordat după un fault al lui Barella asupra lui Nacho.
Inter a încercat apoi să pună presiune la poarta lui Curtois, dar paradoxal, jocul s-a rupt chiar într-un astfel de moment. În minutul 33 Vidal a cerut penalty în urma unei intervenții a lui Varane, dar arbitrul nu a dat nimic. Chilianul a protestat vehement și i-a adresat cuvinte urâte arbitrului, astfel că a primit 2 galbene într-un interval de 10 secunde și a fost eliminat.
În 10 oameni, Inter a încercat fără succes să scoată ceva din acel meci, Real câștigând în final cu 2-0, după ce Hakimi și-a înscris în propie poartă în minutul 59. Așadar, Inter rămâne cu 2 puncte și are nevoie de jocul rezultatelor pentru a spera la calificare.
În primul rând, formația lui Conte trebuie să câștige în deplasarea de la Gladbach din etapa viitoare, iar apoi să o învingă și pe Sahtior și să spere că Real va câștiga cu Gladbach în ultima partidă. Mai e și varianta ca Inter să câștige ambele jocuri pe care le mai are de disputat, iar Real să piardă și cu Sahtior și cu Gladbach, lucru aproape imposibil de crezut.
Bundesliga
"Va fi dificil să-l păstrăm!" Anunț de ultimă oră al oficialilor lui Dortmund cu privire la Haaland
ACUM 12 ORE
Bale va lipsi o perioadă îndelungată din cauza ultimei accidentări! Ce meciuri va rata galezul