Keylor Navas a salvat penalty-ul executat de Lionel Messi în prima repriză și a menținut-o astfel pe PSG în meci, intervenind decisiv într-un moment crucial. Drept urmare, PSG s-a calificat în sferturile de finală ale UEFA Champions League.
”Dedic această intervenție lui Sergio Rico, cel care trece acum prin momente dificile în familia sa”, a afirmat Navas conform RMC.

MESSI, ÎNGER ȘI DEMON PENTRU BARCELONA

Liga Campionilor UEFA
BREAKING NEWS: Le Parisien anuță că Zidane negociază cu PSG
IERI LA 12:29
Scorul de 1-0 era destul de nedrept după fața jocului, iar în minutul 37 Messi are o super execuție din afara careului, direct la vinclu. Navas nu a mai avut ce face la șutul perfect al argentinianului și Barcelona spera din nou.
În primul minut al prelungirilor, Barcelona primește o șansă uriașă după ce arbitrul partidei acordă penalty la un fault asupra lui Griezmann.
Leo Messi a executat penalty-ul, dar Navas a reușit să apere șutul argentinianului, care apoi a lovit bara și Barcelona a irosit o șansă uriașă de a intra în avantaj la pauză.
Până acum, în sferturile Champions Legue s-au calificat Barcelona, Dortmund, Porto și Liverpool.
Simeone, după al 6-lea rezultat negativ în 8 meciuri: "Sunt mai optimist ca niciodată"
IERI LA 10:04
PSG e "casa groazei". Statistica rușinii: niciodată în istorie nu s-a mai întâmplat ceva similar