Champions League | Atalanta - Valencia 4-1

Atalanta continuă evoluțiile senzaționale din Champions League, la prima participare a formației italiene în competiția europeană. Echipa pregătită de Gian Piero Gasperini a făcut spectacol pe San Siro, împotriva Valenciei. Hateboer a deschis recitatul italienilor în minutul 16, după o pasă expediată de coordonatorul de la mijlocul terenului, Alejandro Gomez.
Ilicic a dublat avantajul Atalantei înainte de pauză, cu un șut minunat, trimis în vinclul porții lui Domenech. Clubul din Serie A nu a oprit motoarele nici în repriza secundă, iar în minutul 63 tabela indica scorul de 4-0. Mai întâi, Freuler a marcat cu o execuție cu efect, care s-a oprit în plasa laterală a porții celor de la Valencia. Apoi, Hateboer a făcut "dubla" 6 minute mai târziu, iar întreg stadionul San Siro s-a transformat într-un vulcan, la gândul că o calificare în sferturile de finală este foarte posibilă.
Laporta visează la o Barcelona "extraterestră" de sezonul viitor. Cum ar putea arăta echipa
IERI LA 06:26
Denis Cheryshev a redus din diferență în minutul 66, cu un șut de la marginea careului, și păstrează speranțe pentru "lilieci" la returul de pe Mestalla, programat pe 10 martie.

Champions League | Tottenham - Leipzig 0-1

Cu mari probleme în atac, din cauza accidentărilor lui Kane și Son, trupa lui Jose Mourinho a avut parte de o seară dezamăgitoare, în partida cu revelația din Bundesliga, RB Leipzig. Spurs n-a reușit să producă foarte multe lucruri pe faza ofensivă și s-a văzut condusă după o oră de joc.
Ben Davies l-a faultat în careu pe Laimer, iar Timo Werner a transformat lovitura de la 11 metri. Jucătorii lui Mourinho au încercat să restabilească egalitatea, însă acțiunile londonezilor au fost în zadar. S-a încheiat 1-0 pentru nemți, iar Tottenham are nevoie de o prestație impecabilă pentru a întoarce rezultatul în partida retur, de pe 10 martie.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Valencia – Real Madrid 1-2 | "Galacticii" lui Ancelotti revin fantastic și sunt lideri în La Liga
IERI LA 21:01
Tuchel, entuziast după victoria clară cu Tottenham! Ce jucători a remarcat germanul în mod special