Intrat în repriza a doua, ca urmare a faptului că vine după o accidentare și nu poate juca încă 90 de minute, Kylian Mbappe a reușit trei goluri și un assist în victoria lui PSG de pe terenul lui Brugge, scor 5-0.
Cu prima sa reușită, vârful din Hexagon a ajuns la 15 goluri marcate în Champions League, fiind singurul jucător din istorie care ajunge la această cifră înainte de 21 de ani. Mbappe, deja locul 4 în clasamentul Balonului de Aur 2018, are 20 de ani și 302 zile.
Cei care dominau topul din acest punct de vedere erau Messi (a marcat al 15-lea său gol în UCL la 21 ani și 289 de zile) și Raul (a atins această bornă la 22 de ani și 163 zile).
Ligue 1
PSG ar fi dat lovitura care îl poate întoarce pe Mbappe din drum! Anunțul presei din Spania
IERI LA 06:24
Cifrele lui Mbappe în cariera sa, până acum, sunt impresionante: are un gol la fiecare 73 de minute în toate competițiile pentru echipele de club și națională. El a adunat până acum 66 de goluri și 35 de assisturi.

Cele mai multe goluri marcate în Champions League, înainte de a împlini 21 de ani