Slavia Praga a reușit un meci istoric în prima etapă a grupelor Champions League. Echipa la care Nicușor Stanciu a fost titular a controlat meciul de pe Giuseppe Meazza și a condus cu 1-0 până în minutul 92, când Nicolo Barella a egalat pentru Inter.
Stanciu a avut ocazia să dubleze avantajul oaspeților în minutul 67 când a executat aproape perfect o lovitură liberă. Mingea s-a dus însă puțin pe lângă stâlpul din dreapta al lui Handanovic iar scorul a rămas 0-1. Stanciu a revenit în centrul atenției în minutul 76 când i-a oferit o pasă lui Boril prin care a redus la tăcere toată apărarea lui Inter, fundașul Slaviei a fost deposedat însă în careu.
Salzburg a învins pe Genk cu 6-2, într-un meci început pe banca de rezerve de Ianis Hagi. Belgienii erau conduși cu 3-0 încă din minutul 36. La pauză, partida era decisă – 5-1 pentru austrieci. Ianis Hagi a fost introdus în minutul 72 la scorul de 6-2. Românul s-a remarcat printr-un șut puternic, respins însă în corner de portarul Stankovic.
Liga Campionilor UEFA
Dominația formațiilor britanice continuă în Champions League și în 2021/2022
21/12/2021 LA 10:21
Lyon, cu Tătărușanu rezervă, a remizat pe teren propriu 1-1 cu Zenit, după ce echipa rusă a deschis scorul în minutul 41 prin Azmoun pentru ca francezii să egaleze după un gol înscris de Memphis Depay dintr-un penalty obținut în minutul 50.
Tot rezervă neutilizată a fost și Răzvan Marin în victoria fermă a lui Ajax, cu 3-0, în fața lui Lille.
Dortmund a confirmat interesul unui club uriaș pentru Haaland. Pleacă din iarnă pentru a câștiga UCL
19/12/2021 LA 12:23
Messi e extrem de încrezător, după ce PSG a căzut cu Real Madrid, în optimile Champions League
15/12/2021 LA 11:26