CFR Cluj a ratat în ultimele secunde victoria în fața celor de la Young Boys Berna, în manșa tur a dublei contând pentru a treia rundă preliminară din Champions League. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1 după o reușită a elvețienilor în prelungiri.
Clujenii vor juca astăzit returul decisiv, de la 21:30, în deplasare la Berna. Înainte de această partidă, Camora a declarat că vor trebui să fie cel puțin la fel de agresivi ca și jucătorii lui Young Boys, dacă vor să se califice.

Mario Camora, căpitan CFR Cluj: "Este o finală!"

CFR Cluj, prima victorie după revenirea lui Petrescu! O fază fixă a decis derby-ul cu CSU Craiova
IERI LA 19:53
"Domnul Şumudică nu ne-a cerut niciodată să facem un pas înapoi. Este o finală, se joacă. Suntem la egalitate, e un meci de 90 sau 120 minute în care trebuie să dăm tot şi să câştigăm. Vom vedea cum va juca echipa, cu 5 sau cu 4 fundaşi la noi, ne-am adaptat. E adevărat că ei au avut mai multă posesie la Cluj, dar după ocaziile clare pe care le-am avut, am arătat că am stat bine în teren şi am respectat ceea ce ne-a cerut Mister
Ei joacă de 2-3 ani împreună, sunt o echipă omogenă cu jucători care se cunosc. Sunt o echipă agresivă care face un pressing agresiv. Noi, dacă vrem să câştigăm, trebuie să fim cel puţin la fel de agresivi ca ei, dacă nu peste ei", a declarat Camora la conferința de presă.
În cazul unei victorii în dublă manșă cu Young Boys, echipa lui Marius Șumudică o va întâlni pe câștigătoarea dintre Slavia Praga și Ferencvaros în dubla decisivă pentru calificarea în grupele UEFA Champions League.
În schimb, dacă CFR va fi eliminată din Champions League de către Young Boys, clujenii vor juca pentru un loc în grupele Europa League contra învinsei dintre Steaua Roșie Belgrad și Sheriff Tiraspol.
Premier League revine din 13 august la Eurosport și pe Eurosport Player.
E deja Dan Petrescu la "cuțite" cu oficialii CFR-ului? "Nu știu cine e, nu l-am adus eu"
20/09/2021 LA 09:47
Lovitură pentru Dan Petrescu! Un jucător important de la CFR Cluj, OUT de la meciul cu Craiova
19/09/2021 LA 10:35