UPDATE / Ultimele 2 meciuri ale serii din turul 3 preliminar al Champions League s-au încheiat cu 2 rezultate surprinzătoare. Steaua Roșie Belgrad a reușit doar o remiză pe teren propriu în fața celor de la Șerif Tiraspol. Moldovenii au deschis scorul prin Frank Castaneda în minutul 33, dar sârbii au egalat prin Lois Diony în prelungirile primei reprize.
Această confruntare are o importanță deosebită pentru CFR Cluj, deoarece echipa care va pierde dubla manșă va fi adversara ardelenilor în play-off-ul Europa League, dacă echipa lui Șumudică nu va trece de Young Boys.
În fine, Olympiacos a scos in-extremis o remiză pe teren propriu împotriva lui Ludogorets. Bulgarii au condus cu 1-0 după golul lui Despodov din minutul 50, dar Camara a egalat pentru grecii în minutul 87.
Liga Campionilor UEFA
"Am crezut că este o glumă!" Ibrahimovic, surprins de colegii săi înainte de debutul în UCL
17/09/2021 LA 07:55
UPDATE / S-au terminat încă 3 partide din prima manșă a turului 3 preliminar din Champions League. CFR Cluj a fost la un pas de o victorie mare împotriva celor de la Young Boys. Ardelenii au condus cu 1-0 până în minutul 90+3, dar s-au văzut egalați în final, iar totul se va decide în returul de la Berna.
PSV Eindhoven este cu un pas în play-off, după ce a trecut cu 3-0 de Midtjylland. Golurile oldanezilor au fost marcate de Noni Madueke (min.19), Mario Gotze (min.29) și Cody Gakpo (min.32).
Roberto de Zerbi și-a început cu succes aventura pe plan european la cârma noii sale echipe, Șahtior Donetsk. Ucrainienii au câștigat cu 2-1 pe terenul lui Genk, reușind să întoarcă rezultatul după ce belgienii au condus cu 1-0 la pauză.
Știrea inițială
Glasgow Rangers a avut un meci mai greu decât ar fi fost de așteptat pe terenul celor de la Malmo, campioana Suediei.
După o primpă repriză fără gol, Rangers a avut un start de coșmar în partea secundă, fiind concusă cu 2-0 în minutul 49, după reușitele lui Soren Rieks și Veljko Birmancevic.

Glasgow Rangers rămâne în lupta pentru grupele Champions League

Rangers a controlat jocul până la final, iar Steven Davis a marcat în minutul 90+5 cu un șut deviat, un gol care s-ar putea dovedi extrem de important în economia calificării. S-a terminat 2-1, dar scoțienii au forța de a întoarce rezultatul la returul de peste o săptămână, care se va juca pe Ibrox Park.
Ianis Hagi a rămas pe bancă pe tot parcursul partidei, semn că mijlocașul nu este complet refăcut după accidentarea suferită în prima etapă din acest sezon, în care reușise să marcheze împotriva celor de la Livingston.
Într-un alt meci disputat la aceeași oră, AS Monaco a câștigat cu 2-0 pe terenul Spartei Praga, echipă la care Florin Niță a fost integralist. Golurile monegascilor au fost marcate de Aurelien Tchouameni (min.37) și Kevin Volland (min.59).
  • Ferencvaros (HUN) - Slavia Praga (CZE) - miercuri
Continuă problemele pentru Barcelona după înfrângerea cu Bayern din UCL! Ce jucători s-au accidentat
16/09/2021 LA 07:14
Efectul Brugge! Nu mai este PSG principala favorită a caselor de pariuri la câștigarea UCL
16/09/2021 LA 06:36