Gareth Bale a jucat pe Santiago Bernabeu pentru prima oară din februarie 2020, dar nu avut parte de o primire călduroasă din partea spectatorilor prezenți la partida de sâmbătă cu Getafe, câștigată de Real Madrid cu 2-0.
Galezul a fost introdus de Carlo Ancelotti în minutul 74 al partidei în locul lui Karim Benzema, dar a fost huiduit de fanii lui Real, atât în momentul în care a intrat pe teren, dar și de fiecare dată când a atins mingea.
Liga Campionilor UEFA
Sadio Mane, mesaj de adio? Ce a spus senegalezul după finala Champions League
ACUM 11 MINUTE
Relația dintre Bale și fanii lui Real este complicată. În ciuda faptului că a cucerit 4 trofee UEFA Champions League alături de echipa din capitala Spaniei, accidentările și faptul că nu s-a ferit să arate că vrea să plece de la Madrid au dus la o neînțelegere între el și fani.
Cu toate acestea, Casemiro i-a luat apărarea lui Bale. Brazilianul a spus astăzi în conferința de presă premergătoare returului cu Chelsea din sferturile Champions League că nu i-a plăcut modul în care a fost tratat coechipierul său la partida de sâmbătă:
"Când un jucător e fluierat, cu toții suntem fluierați. Nu mi-a plăcut, deoarece Bale a făcut istorie. Când un asemenea jucător e fluierat, istoria clubului e fluierată. Sper ca mâine să ne încurajeze. Avem nevoie de ei", a declarat Casemiro.

Mâine seară, Real Madrid primește vizita lui Chelsea pentru returul sferturilor de finală UEFA Champions League. Săptămâna trecută, pe Stamford Bridge, Real Madrid s-a impus cu 3-1, după o partidă magnifică reușită de Karim Benzema. Francezul a marcat toate cele trei goluri ale echipei lui Carlo Ancelotti, în timp ce pentru Chelsea a înscris Kai Havertz.
În weekend, ambele echipe s-au impus în partidele de campionat. Real Madrid a câștigat pe teren propriu partida cu Getafe, în timp ce Chelsea a înregistrat scorul etapei în Premier League, după ce a câștigat cu 6-0 pe terenul lui Southampton.

Southampton - Chelsea 0-6. VIDEO REZUMAT

Turneul ATP de la Monte Carlo e în direct, în fiecare zi, pe Eurosport 2 și Eurosport Player.
Andy Robertson critică UEFA după finala Champions League: "Organizarea a fost un dezastru"
Șeful lui Real Madrid a uitat deja de Mbappe! Ce a spus după victoria din finala Champions League