O nouă seară magică pentru Cristiano Ronaldo! Lusitanul în vârstă de 36 de ani a fost titular în această seară în partida cu numărul 178 din UEFA Champions League, în partida pe care Manchester United a disputat-o pe teren propriu contra celor de la Villarreal, câștigată cu scorul de 2-1.
Echipa lui Ole Gunnar Solskjaer a avut parte de o partidă dificilă contra lui Villarreal, echipa care a învins-o în finala Europa League de acum câteva luni. Spaniolii au deschis scorul în minutul 53 prin Paco Alcacer. Manchester United a răspuns rapid, prin golul superb marcat de către Alex Telles în minutul 60.
Liga Campionilor UEFA
Neymar s-a întors cu o accidentare de la națională! Cât va lipsi starul lui PSG
ACUM 5 ORE
În timp ce toate lumea se gândea deja la un egal, Cristiano Ronaldo a dat, din nou, toate planurile peste cap. În minutul 90+5, Old Trafford a erupt în momentul în care portughezul a înscris, aducând victoria pentru "diavolii roșii". Astfel, Ronaldo a demonstrat că poate decide o partidă, exact atunci când te poți aștepta mai puțin. De asemenea, odată cu reușita din această seară, Cristiano Ronaldo a ajuns la borna 136 în UEFA Champions League, fiind și cel mai bun marcator din istoria competiției.
Știre inițială
Cristiano Ronaldo înregistrează un nou record în această seară. Portughezul celor de la Manchester United atinge o nouă bornă istorică. La meciul din această seară cu Villarreal, Ronaldo a devenit jucătorul cu cele mai multe meciuri în această competiție.

Cristiano Ronaldo, un nou record în Champions League

Titular în partida cu Villarreal din această seară, Cristiano Ronaldo ajunge la 178 de meciuri jucate în UEFA Champions League. Portughezul de 36 de ani îl depășește astfel pe fostul său coechipier de la Real Madrid, marele Iker Casillas, cel care a bifat 177 de partide în tricourile lui Real Madrid și FC Porto în această competiție.
Pentru Manchester United, echipa la care se află în prezent, Ronaldo a jucat în 54 de partide, iar la Juventus în 23 de partide. Cele mai multe meciuri în Champions League pentru portughez au fost alături de Real Madrid, 101 la număr. Până în acest moment, Cristiano Ronaldo a câștigat de 5 ori cel mai râvnit trofeu la nivel european, o dată cu Manchester United (2008) și de patru ori cu Real Madrid (2014, 2016, 2017, 2018).