Bayern Munchen este în dificultate în confruntarea cu Villarreal, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Cotați printre marii favoriți la câștigarea trofeului, bavarezii sunt în dezavantaj după prima manșă. Spaniolii au câștigat cu scorul de 1-0, după reușita lui Arnaut Danjuma în prima repriză.
Scorul de la final putea fi și mai mare, având în vedere că trupa lui Unai Emery a mai ratat câteva situații foarte bune de a marca. Spre finalul primei reprize, Coquelin a avut și un gol anulat de VAR.
Bundesliga
Bayern i-a găsit înlocuitor lui Lewandowski. Super-transferul pregătit de bavarezi
23/05/2022 LA 11:59
Vorbind după înfrângerea cu 1-0 a lui Bayern împotriva lui Villarreal, Julian Nagelsmann a recunoscut că echipa sa nu merita să obțină nimic din acest joc.

Julian Nagelsmann: "Am meritat să pierdem"

"Meritam să pierdem. Nu am jucat deloc bine. În prima repriză, ne-a lipsit puterea în apărare și am avut prea puține ocazii", a declarat Nagelsmann. Repriza a doua a fost un joc complet nebun. Am cedat controlul pentru că eram disperați să înscriem, dar am fi putut primi încă două goluri.", a declarat antrenorul lui Bayern.
Thomas Muller, care a fost înlocuit în minutul 62, a reluat oarecum discursul antrenorului său.
"Nu am reușit să facem performanța pe care ne-am dorit-o. Știm că situația putea fi și mai rea. Acceptăm înfrângerea cu 1-0. Acum trebuie să ne ridicăm, să ne pregătim pentru manşa a doua și să întoarcem rezultatul", a comentat Muller.
Înfrângerea a pus capăt succesului record al lui Bayern, de 22 de meciuri fără înfrângere în deplasare în Liga Campionilor. A fost o secvență care a început în septembrie 2017, după o înfrângere cu 3-0 în fața Parisului Saint-Germain, antrenat la acea vreme de actualul antrenor al Villarreal, Unai Emery.
Lewandowski i-a spus lui Xavi ce își dorește pentru a semna cu Barcelona! Ce pretenții are polonezul
20/05/2022 LA 07:40
Bundesliga
Bayern, negocieri avansate pentru transferul lui Dembele! Care e poziția francezului
17/05/2022 LA 13:35