Paris Saint-Germain s-a impus în capul de afiș al serii contra celor de la Manchester City, dar Sheriff Tiraspol a produs una dintre cele mai mari surprize din istoria UEFA Champions League, câștigând pe Santiago Bernabeu, singurul gol marcat de către Real Madrid fiind marcat dintr-o lovitură de la 11 metri. De asemenea, campioana Republicii Moldova a avut și un gol anulat de VAR pentru o poziție de offisde.
De asemenea, Atletico Madrid a obținut victoria în minutul 90+7, atunci când Luis Suarez a executat o lovitură de la 11 metri. Echipa lui Diego Simeone a fost condusă cu 1-0 și a jucat în superioritate numerică încă din minutul 29.

Rezultatele serii în UEFA Champions League

"Ronaldo nu e nici măcar în top 5!" Starul lui United, făcut praf de un fost atacant de la Real

LIVE SCOR UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Update / Real Madrid - Sheriff Tiraspol 1-2: Sheriff Tiraspol marchează din nou, cu un gol superb! Sebastian Thill din Luxemburg marchează golul carierei pe Santiago Bernabeu, ducând scorul la 1-2 cu câteva minute înainte de fluierul final. Suntem aproape de un rezultat istoric în UEFA Champions League.
Update / AC Milan - Atletico Madrid 1-1: Echipa lui Diego Simeone reușește să egaleze în cele din urmă, după ce a jucat din minutul 29 în superioritate numerică. Antoine Griezmann a restabilit egalitatea pe San Siro.
Update / FC Porto - Liverpool 1-5: Recital pentru echipa lui Jurgen Klopp! Roberto Firmino înscrie din nou și duce scorul la 1-5 pentru cormorani.
Update / FC Porto - Liverpool 1-4: Liverpool vine rapid cu replica și duce scprul la 1-4 prin Roberto Firmino
Update / PSG - Manchester City 2-0: Lionel Messi sparge gheața și marchează din 16 metri cu un șut de excepție, la vinclu, în urma unei combinații cu Mbappe.
Update / FC Porto - Liverpool 1-3: FC Porto reduce din diferență prin iranianul Mehdi Taremi
Update / Real Madrid - Sheriff Tiraspol 1-1: Campioana Republicii Moldova le dă din nou emoții spectatorilor de pe Santiago Bernabeu. Bruno a înscris pentru Sheriff, dar reușita sa a fost anulată din cauza unei poziții de offside.
Update / Real Madrid - Sheriff Tiraspol 1-1: A fost nevoie de 64 de minute ca echipa lui Carlo Ancelotti să marcheze primul gol împotriva campioanei Republicii Moldova. Real Madrid a marcat prin Karim Benzema, care a executat perfect o lovitură de la 11 metri.
Update / FC Porto - Liverpool 0-3: Liverpool se distanțează la 0-3 pe Dragao, după ce Curtis Jones a recuperat balonul la centrul terenului, a plecat pe contraatac și l-a găsit pe Salah, care a marcat fără probleme din interiorul careului.
Update / Pauză în UEFA Champions League! Cea mai mare surpriză se înregistrează pe Santiago Bernabeu, acolo unde Sheriff Tiraspol o conduce pe Real Madrid.
Update / FC Porto - Liverpool 0-2: Liverpool se distanțează chiar înainte de pauză. James Milner a avut o centrare de excepție, care a depășit întreaga apărare a lusitanilor, mingea ajungând la Sadio Mane. Senegalezul nu a făcut nimic altceva decât să împingă balonul în poartă, iar Liverpool intră la vestiare în avantaj pe Dragao.
Update / Leipzig - Club Brugge 1-2: Brugge reușește să întoarcă partida din Germania, după ce Leipzig a deschis scorul încă din minutul 7. Rits îi aduce în avantaj pe belgieni, acesta fiind un prim semn că egalul din prima etapă contra lui PSG nu a fost chiar o întâmplare.
Update / Borussia Dortmund - Sporting Lisabona 1-0: După ce în urmă cu trei minute, reușita sa a fost anulată după consultarea VAR, Donyell Malen deschide până la urmă scorul în partida cu Sporting.
Update / AC Milan - Atletico Madrid 1-0: Kessie, cartonaș roșu! AC Milan rămâne în 10 oameni după ce mijlocașul a văzut cel de-al doilea galben.
Update / Real Madrid - Sheriff Tiraspol 0-1: Campioana Republicii Moldova produce surpriza pe Santiago Bernabeu! Sheriff Tiraspol a deschis scorul în minutul 25 prin Yakhshiboev și o conduce pe Real Madrid.
Update / Leipzig - Club Brugge 1-1: Brugge restabilește egalitatea în Germania prin Hans Vanaken, care marchează pentru 1-1 în minutul 24.
Update / AC Milan - Atletico Madrid 1-0: Se marchează și în celălalt meci al grupei B. AC Milan deschide scorul pe San Siro, grație golului marcat în minutul 20 de Rafael Leao.
Update / FC Porto - Liverpool 0-1: Liverpool deschide scorul la Porto în minutul 18. Mohamed Salah a înscris din fața porții, după ce portarul Diogo Costa a respins greșit un șut trimis de Curtis Jones.
Update / PSG - Manchester City 1-0: PSG deschide și ea scorul în meciul cu Manchester City. Echipa lui Mauricio Pochettino a înscris în minutul 8 prin Gueye, după ce Neymar ratase execuția din interiorul careului înainte ca mingea să ajungă la jucătorul senegalez.
Update / Leipzig-Club Brugge 1-0: Leipizig este prima echipă care marchează în meciurile începute la ora 22:00. Vicecampioana din Bundesliga a deschis scorul în minutul 7 prin Nkuku.
Update / Au început celelalte 6 partide ale serii în UEFA Champions League.
Update / Ajax s-a impus cu 2-0 în fața celor de la Besiktas, într-o partidă pe care a rezolvat-o încă din prima repriză. Olandezii rămân astfel pe primul loc al grupei C, cu 6 puncte, acolo unde pot rămâne și după celălalt meci al grupei C, Borussia Dortmund-Sporting Lisabona, Ajax având avantajul golaverajului.
În cealaltă partidă a serii, Inter nu a putut câștiga la Kiev meciul cu Șahtior, meciul terminând-se cu același scor ca în precedentele două întâlniri din sezonul trecut, 0-0. Echipa lui Simone Inzaghi a forțat pe final victoria, dar portarul Pyatov a avut două intervenții senzaționale în ultimele minute.
Astfel, campioana Italiei rămâne cu un singur punct după primele două etape din UEFA Champions League, urmând ca etapa următoare să primească vizita celor de la Sheriff Tiraspol.
În această seară se vor duela două dintre cele mai bogate echipe din lume. Iată un Top 10 al celor mai mari salarii de la PSG și Manchester City

Top 10 al celor mai mari salarii de la PSG și Manchester City

Update / Lionel Messi este titular în partida contra celor de la Manchester City, capul de afiș al serii din UEFA Champions League
Echipa lui PSG:
Echipa lui Manchester City:
Update/ Pauză în primele meciuri ale serii din UEFA Champions League! Ajax o conduce pe Besiktas cu 2-0, în timp ce Șahtior și Inter intră la cabine la egalitate, 0-0.
Update / Ajax-Besiktas 2-0: Ajax duce scorul la 2-0 în minutul 43 grație reușitei lui Haller. Atacantul din Coasta de Fildeș a trimis mingea în poartă din șase metri în urma centrării lui Antony.
Update / Ajax-Besiktas 1-0: Ajax deschide scorul în partida cu Besiktas. Berghuis marchează cu un șut la colțul lung din interiorul careului, în urma pasei primite de la Dusan Tadic, care s-a distrat cu apărarea turcilor.
Update / Au început primele două partide ale serii, Șahtior-Inter și Ajax-Besiktas
Echipele de start la Șahtior-Inter:
Echipele de start la Ajax-Besiktas:
Știrea inițială
Etapa a doua din faza grupelor a UEFA Champions League începe în această seară. Capul de afiș al serii este reprezentat de partida de pe Parc des Princes dintre Paris Saint-Germain și Manchester City, principalele două favorite la câștigarea competiției. Cele două echipe se reîntâlnesc în Grupa A, după ce sezonul trecut s-au duelat pentru un loc în finala Champions League. În această primăvară, Manchester City a obținut calificarea în finală cu scorul de 4-1 la general, după ce a reușit să revină de la 0-1 în meciul tur de la Paris.
Acum lucrurile stau puțin diferit, după ce echipa lui Mauricio Pochettino a avut o perioadă de mercato în această vară de invidiat, cu Lionel Messi în fruntea nou-veniților la Paris. Cu toate acestea, PSG nu a reușit să scoată mai mult de un egal în deplasarea de la Brugge (1-1) în condițiile în care Pochettino a început cu Messi, Mbappe și Neymar în atac. De asemenea, PSG a avut și în campionat câteva probleme, obținând victorii pe finalul ultimelor partide din Ligue 1.
În schimb, echipa lui Guardiola a câștigat la scor de tenis prima partidă a sezonul din Champions League cu Leipzig, scor 6-3. De asemenea, moralul "cetățenilor" este unul ridicat, după victoria din weekend de pe Stamford Bridge în fața celor de la Chelsea. Rămâne de văzut dacă partida de la Paris poate fi o descătușare pentru trioul de vis al lui Pochettino sau dacă Pep Guardiola va reuși, din nou, să se impună la Paris alături de echipa sa.

Sheriff Tiraspol, meci de vis pe Santiago Bernabeu

Pe lângă meciul vedetă, seara de UEFA Champions League oferă și alte partide interesant. Sheriff Tiraspol, campioana Republicii Moldova, își poate face poză la clasament în acest moment. Sheriff este pe primul loc în clasamentul grupei D, grație victoriei cu 2-0 în fața celor de la Șahtior, într-o grupă din care mai fac parte Real Madrid și Inter Milano.
Pentru echipa din Republica Moldova urmează o deplasare de vis, pe Santiago Bernabeu. Chiar dacă pleacă fără șanse în fața echipei care a câștigat de 13 ori trofeul, Sheriff Tiraspol rămâne surpriza acestui sezon european, ținând cont de echipele pe care le-a învins în ultimele luni.

AC Milan - Atletico Madrid

Ultima participare a celor de la AC Milan în UEFA Champions League până în acest sezon a fost în sezonul 2013/14, atunci când au fost eliminați în optimile de finală chiar de către Atletico Madrid, adversara din această seară. Trupa lui Diego Simeone revine pe San Siro, acolo unde a pierdut finala Champions League în 2016, după ce în prima etapă a remizat pe teren propriu cu FC Porto, scor 0-0. De asemenea, nici în campionat echipa nu merge foarte bine, madrilenii pierzând cu 0-1 pe terenul celor de la Alaves în weekend.
De cealaltă parte, AC Milan a pierdut în prima etapă din Champions League pe Anfield, scor 2-3. Liverpool a fost echipa care a dictat jocul, dar Milan a fost aproape să profite de o relaxare a echipei lui Klopp, marcând de două ori într-un minut. În cele din urmă, Milan nu a putut rezista și a pierdut în fața "cormoranilor", meciul din Anglia fiind singura înfrângere din actualul sezon. Echipa lui Stefano Pioli merge foarte bine în Serie A, fiind pe locul al doilea cu 16 puncte după 6 etape.
Meciul din această seară de pe San Siro este cu siguranță unul dintre cele mai interesante meciuri pe care le oferă ziua de marți a etapei a doua din UEFA Champions League.