România face parte din Grupa 1 din Liga B a Ligii Națiunilor, alături de Irlanda de Nord, Austria și Norvegia. Această competiție cu caracter amical are totuși o importanță deosebită, drept dovadă că șansele echipei naționale de a participa la turneul final al Campionatului European de anul viitor se datorează clasării din prima ediție a Ligii Națiunilor.

Liga Națiunilor UEFA / Liga B
Arena Națională / 04.09.2020
În direct
Actualizări în direct

Actualizat 04/09/2020 la 23:40 GMT+3

Live comment icon
FINAL. România a încheiat la egalitate meciul cu Irlanda de Nord, din Liga Națiunilor, la prima apariție a lui Mirel Rădoi pe banca "tricolorilor"
87'
Romania
"Tricolorii" oferă imediat replica. Denis Alibec lovește bara cu un șut violent.
86'
Northern Ireland
Gol Irlanda de Nord! Lafferty câștigă duelul aerian în careul României, iar mingea ajunge cu noroc la Whyte, care înscrie cu un șut pe lângă Tătărușanu.
74'
Dan Nistor este introdus în teren în locul lui Alex Cicâldău, colegul său de la Universitatea Craiova.
73'
Romania
Bară pentru naționala României! Bancu centrează în fața porții, iar mingea este trimisă de către un coechipier în stâlpul din dreapta lui Peacock-Farrell.
68'
Romania
Nicolae Stanciu expediază un șut cu efect la colțul lung, dar același Peacock-Farrell se întinde și respinge.
64'
Romania
Alibec își încearcă și el norocul la poarta Irlandei de Nord! Atacantul României șutează previzibil, fără emoții pentru goalkeeper-ul britanicilor.
60'
Romania
Pușcaș trimite un șut de la marginea careului, dar mingea este deviată și apoi reținută de Peacock-Farrell.
58'
Romania
Nicușor Bancu șutează cu vârful piciorului dintr-un unghi dificil, pe lângă poartă.
56'
Romania
Ianis Hagi este înlocuit de Alexandru Crețu.
54'
Romania
Ocazie uriașă pentru România! Pușcaș se înalță în careul Irlandei de Nord și trimite cu capul către poartă, dar goalkeeper-ul oaspeților intervine miraculos.
50'
Naționala României, aflată în superioritate numerică, a ieșit mai montată de la vestiare și controlează partida.
46'
A început repriza a doua de pe Arena Națională!
Pauză pe Arena Națională! România o conduce cu 1-0 pe Irlanda de Nord, la debutul lui Mirel Rădoi pe banca "tricolorilor".
42'
Cartonaș galben pentru Ianis Hagi, după un fault asupra lui Dallas.
39'
Cartonaș roșu pentru Magennis! Mijlocașul nord-irlandez l-a lovit cu cotul pe Maxim, iar arbitrul i-a arătat al doilea galben.
28'
Denis Alibec cade în careu, după un contact cu Lewis. Arbitrul central consideră că vârful "tricolorilor" a simulat.
25'
Romania
GOOOOOOL România! George Pușcaș deschide scorul pe Arena Națională, cu o reluare din fața porții. Chiricheș a fost omul cu pasa decisivă, după o primă minge respinsă defectuos de portarul Irlandei de Nord.
24'
Evans comite henț la marginea propriului careu. Va fi lovitură liberă pentru naționala României.
24'
George Pușcaș trimite o centrare în careul oaspeților, dar mingea este respinsă în corner.