Franța, fără victorie în Liga Națiunilor după primele 3 etape! Toate rezultatele zilei

Bianca Dumitru

Actualizat 10/06/2022 la 23:48 GMT+3

Astăzi s-au jucat alte meciuri din a treia etapă a Ligii Națiunilor. Franța a remizat cu Austria, iar Danemarca a pierdut în fața Croației, în cele mai tari partide ale zilei.

Théo Hernandez / Autriche - France

În această seară au fost programate alte 7 meciuri din a treia etapă a noului sezon al Ligii Națiunilor.
În cele mai importante dueluri ale zilei, Austria a primit vizita echipei naționale a Franței, iar Croația a jucat pe terenul reprezentativei Danemarcei.
Echipa lui David Alaba și Marcel Sabitzer a remizat cu naționala lui Benzema, Mbappe și Griezmann, scor 1-1, care a rămas fără victorie după primele 3 etape ale competiției.
Weimann a înscris primul gol al partidei, în minutul 37, după o pasă ideală a lui Laimer. Intrat pe teren în minutul 63, Mbappe a restabilit egalitatea după 20 de minute.
În celălalt duel din Liga A, Danemarca a fost învinsă pe teren propriu de Croația, cu scorul de 0-1, singurul gol al partidei fiind marcat de Pasalic, în minutul 69.

• Albania - Israel 1-2