Germania și Anglia s-au anihilat în Liga Națiunilor, dar sunt pe ultimele două locuri în grupă

Actualizat 08/06/2022 la 00:02 GMT+3

Germania și Anglia au încheiat la egalitate, 1-1, în eșalonul de elită din Liga Națiunilor, dar ocupă ultimele două locuri în Grupa 3. Hofmann a deschis scorul în minutul 50, dar Kane a restabilit egalitatea în minutul 88, din penalty.

Lukas Klostermann of Germany battles for possession with Mason Mount of England

Germania și Anglia au căutat prima victorie din actuala ediție a Ligii Campionilor, într-o grupă din care mai fac parte Ungaria și Italia. Băieții lui Hansi Flick și-au trecut însă în cont al doilea egal consecutiv, în timp ce englezii lui Southgate au obținut primul punct.
Jonas Hofmann a deschis scorul pentru gazde la cinci minute după pauză. El a introdus mingea în plasă și în prima repriză, dar a fost anulat pe motiv de ofsaid. Harry Kane a egalat din penalty în minutul 88.

Germania și Anglia s-au anihilat în Liga Națiunilor. Kane a ajuns la 50 de goluri pentru națională

Harry Kane și-a trecut în cont golul cu nr. 50 la naționala Angliei, fiind acum al doilea marcator din toate timpurile pentru selecționata Three Lions. Atacantul lui Tottenham este acum la trei lungimi de recordul lui Wayne Rooney.
Într-un alt meci din Grupa 3 – Liga A, Italia a învins Ungaria cu 2-1 șio este pe locul 1, cu 4 puncte. Ungaria este pe locul 2 cu 3 puncte, în timp ce Germania și Anglia sunt pe ultimele două locuri. Sâmbătă sunt programate Anglia – Italia pe Molineux și Ungaria – Germania.