Germania și Anglia au căutat prima victorie din actuala ediție a Ligii Campionilor, într-o grupă din care mai fac parte Ungaria și Italia. Băieții lui Hansi Flick și-au trecut însă în cont al doilea egal consecutiv, în timp ce englezii lui Southgate au obținut primul punct.
Jonas Hofmann a deschis scorul pentru gazde la cinci minute după pauză. El a introdus mingea în plasă și în prima repriză, dar a fost anulat pe motiv de ofsaid. Harry Kane a egalat din penalty în minutul 88.
Liga Națiunilor UEFA
Istvan Kovacs, lăudat în Gazzetta dello Sport pentru prestația de la Germania - Italia
15/06/2022 LA 12:39

Germania și Anglia s-au anihilat în Liga Națiunilor. Kane a ajuns la 50 de goluri pentru națională

Harry Kane și-a trecut în cont golul cu nr. 50 la naționala Angliei, fiind acum al doilea marcator din toate timpurile pentru selecționata Three Lions. Atacantul lui Tottenham este acum la trei lungimi de recordul lui Wayne Rooney.
Într-un alt meci din Grupa 3 – Liga A, Italia a învins Ungaria cu 2-1 șio este pe locul 1, cu 4 puncte. Ungaria este pe locul 2 cu 3 puncte, în timp ce Germania și Anglia sunt pe ultimele două locuri. Sâmbătă sunt programate Anglia – Italia pe Molineux și Ungaria – Germania.
Insulele Feroe – Luxemburg 0-1
Ce a zis Gareth Southgate după înfrângerea cu Ungaria! Fanii i-au cerut demisia selecționerului
15/06/2022 LA 08:44
Alte două șocuri în Liga Națiunilor: Anglia – Ungaria 0-4 și Germania - Italia 5-2
14/06/2022 LA 20:42