articol de Romeo Ene
Los Blancos se află pe locul 2, cu 71 de puncte, la 2 lungimi de lider. Totuşi, Zidane nu este îngrijorat de rezultat şi are încredere în jucătorii săi.
Este a doua oară într-un interval de o săptămână în care Real scoate o ‘’remiză albă’’, după ce înregistrare acelaşi scor pe 18 aprilie, pe terenul lui Getafe.
Ernesto Valverde: "E mai bine ca oamenii să nu știe adevărul despre Leo Messi"
19/08/2021 LA 14:39

Zidane, cu gândul la semifinala cu Chelsea

Real Madrid nu a reuşit să o învingă pe Betis, însă Zidane consideră că mai sunt multe etape, iar titlul nu este încă decis: ‘’Am pierdut două puncte, e clar", a spus Zidane după meci. "Am fost foarte buni pe faza defensivă, dar ne-a lipsit mult în atac. Ne-a lipsit ceva, nu am fost atenţi la finalizare. Am pierdut două puncte şi se vorbeşte de parcă am fi o echipă rea. Ne concentrăm pe meciul de marţi, mai este un drum lung de parcurs în La Liga şi vom lupta până la final, nu s-a încheiat nimic astăzi.’’
‘’Suntem pregătiţi pentru următorul joc, sunt convins că va fi cel mai dificil din acest sezon. Ne-a lipsit ceva ca să câştigăm acest meci, dar am încredere în jucători.’’ Eden Hazard a revenit pe teren după o nouă accidentare, intrând în ultimele 15 minute, iar belgianul a lăsat o impresie bună.
‘’A fost cu adevărat impresionant”, a spus Zidane despre numărul 7 din echipa sa. "Suntem bucuroși să-l vedem pe Eden pentru că este un jucător care ne va ajuta mult.’’
Dani Carvajal a evoluat din nou, după ce intrase şi în meciul cu Cadiz. Totuşi, nu se ştie încă dacă acesta va putea evolua împotriva lui Chelsea. ‘’Vom vedea ce rol joacă”, a adăugat Zidane. ’’Zilele trecute a jucat 20 de minute, dar astăzi a jucat puțin mai mult.’’
"Obiectivul nostru este să-l recuperăm pe Ferland [Mendy] și pe Toni [Kroos]. Dar trebuie să așteptăm. Trebuie să ne recuperăm jucătorii."
Real Madrid – Chelsea se joacă marţi, 22:00, în manşa-tur a semifinalelor UEFA Champions League.
Laporta, atac fără precedent la Bartomeu: "A ruinat Barcelona!" Care este noul plafon salarial
16/08/2021 LA 11:19
"Nu sunt bani!" Leo Messi și-a anunțat colegii de la Barcelona că pleacă de la echipă pe WhatsApp
12/08/2021 LA 17:59