Real Madrid a învins Barcelona cu scorul de 2-0, goluri marcate de Junior Vinicius şi Mariano. Real Madrid ocupă prima poziţie din La Liga, iar Barcelona se poziţionează pe locul secund. Junior Vinicius a deschis scorul în minutul 71, când a preluat mingea trimisă de Kroos, a avansat în interiorul careului şi a trimis pe colţul scurt, învingându-l pe portarul ter Stegen.
Real Madrid şi-a majorat avantajul, în minutul 90+2, când, după o acţiune individuală, Mariano a trimis un şut precis pe partea dreaptă a porţii lui ter Stegen. În clasamentul din LaLiga, Real Madrid ocupă prima poziţie, cu un total de 56 de puncte, în timp ce Barcelona se află pe locul 2, cu un punct mai puţin. În următoarea rundă din LaLiga, Real Madrid va întâlni Betis, iar Barcelona se va duela cu Real Sociedad.

Lionel Messi, lipsit de sclipire

L'Equipe a anunțat care este salariul real pe care Messi îl va câștiga la PSG
ACUM 20 ORE
Lionel Messi a avut o evoluție lipsită de sclipire în meciul de duminică seară de pe Bernabeu. Starul Barcelonei a dat greș în încercarea lui de a fi asul din mâneca lui Setien. De altfel, cifrele argentinianului sunt dezastruaose în El Clasico de când Cristiano Ronaldo a plecat în vara lui 2018 la Juventus.
Acum, uitându-ne în urmă, prezența lui Ronaldo la rivalii madrileni îl ambiționa pe Messi să lupte mai mult pentru supremație în LaLiga. De la transferul portughezului în Serie A, Messi a disputat cinci El Clasico și nu a reușit să înscrie sau să ofere măcar o pasă de gol în niciunul dintre aceste meciuri așteptate cu sufletul la gură la nivel mondial.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Un jucător de la City, înlocuitorul lui Messi la Barcelona! Cine e fotbalistul dorit pe Camp Nou