Real Madrid a învins Barcelona cu scorul de 2-0, goluri marcate de Junior Vinicius şi Mariano. Real Madrid ocupă prima poziţie din La Liga, iar Barcelona se poziţionează pe locul secund. Junior Vinicius a deschis scorul în minutul 71, când a preluat mingea trimisă de Kroos, a avansat în interiorul careului şi a trimis pe colţul scurt, învingându-l pe portarul ter Stegen.
Real Madrid şi-a majorat avantajul, în minutul 90+2, când, după o acţiune individuală, Mariano a trimis un şut precis pe partea dreaptă a porţii lui ter Stegen. În clasamentul din LaLiga, Real Madrid ocupă prima poziţie, cu un total de 56 de puncte, în timp ce Barcelona se află pe locul 2, cu un punct mai puţin. În următoarea rundă din LaLiga, Real Madrid va întâlni Betis, iar Barcelona se va duela cu Real Sociedad.

Mariano Diaz a stabilit scorul final în El Clasico

Real Madrid îi 'betonează' contractul lui Vinicius! Incredibil cât câștigă starul de pe Bernabeu
ACUM 5 ORE
Zinedine Zidane a decis pe final de meci să-l introducă pe Mariano Diaz pe teren în locul lui Karim Benzeman, în minutul 91. Atacanul în vârstă de 26 de ani și a reușit să marcheze la doar 50 de secunde de la intrarea pe teren. Ceea ce se credea a fi o modificare de conjunctură din partea lui Zidane s-a dovedit a fi asul din mâneca tehnicianului de pe banca lui Real Madrid. Diaz l-a învins pe Ter Stegen la prima atingere de balon și a stabilit scorul final din El Clasico. În plus, golul lui Mariano este cel mai rapid reușit de o rezervă în El Clasico, în secolul 21.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Competiție serioasă pentru Real în cursa pentru transferul lui Mbappe! Ce forță din Anglia îl vrea