Lionel Messi a fost integralist în meciul câștigat in-extremis de Barcelona în fața celor de la Valladolid, în etapa a 29-a din La Liga. Decizia lui Koeman de a-l ține pe argentinian pe teren pe toată durata partidei a fost una extem de riscantă, deoarece acesta ar fi putut rata marele derby cu Real Madrid din runda următoare dacă ar fi primit un cartonaș galben.
Evident, Messi a jucat cu această presiune, iar camerele de televiziune l-au surprins la pauză plângându-se către un oficial al clubului că arbitrul caută cu orice preț să-l avertizeze.
"Vrea neapărat să-mi dea galben. Incredibil", i-a spus Messi lui Carles Naval în timp ce se îndrepta spre vestiare la pauza meciului de aseară, conform Mundo Deportivo.
"Eu i-am înțeles cel mai bine pe Messi și Cristiano Ronaldo!" Dezvăluirile lui Gonzalo Higuain
15/04/2021 LA 07:15

Real Madrid-Barcelona, meci decisiv în lupta pentru titlu în La Liga

Prin victoria cu Valladolid, Barcelona s-a apropiat la numai un punct în spatele lui Atletico Madrid, care a pierdut în deplasarea de la Sevilla. Lupta la titlu în La Liga e mai aprinsă ca niciodată, Real Madrid fiind și ea implicată cu șanse bune, aflându-se la 3 puncte în spatele liderului.
În aceste condiții, "El Clasico" din etapa următoare se anunță un meci de foc. În tur, Realul s-a impus cu 3-1 pe Camp Nou, dar Barcelona pare mai în formă în acest moment, catalanii având 6 victorii consecutive în campionat.
În plus, Messi & Co au la dispoziție toată săptămâna pentru a se pregăti pentru meciul cu Real, în timp ce madrilenii vor juca în această seară cu Liverpool, în prima manșă a sferturilor de finală din Champions League.
Champions League
Neymar: "Nu există nicio comparație între Messi și Mbappe"
14/04/2021 LA 04:28
Real Madrid - Barcelona 2-1 | Messi s-a înfuriat la adresa arbitrilor: "Vorbește cu respect!"
11/04/2021 LA 05:00