În repriza secundă a partidei Athletic Bilbao - Eibar, scor 1-1, din La Liga, a avut loc un moment inedit.
Mai precis, în minutul 68, o dronă s-a prăbușit pe gazon, în apropierea lui Aleix Garcia, jucătorul lui Eibar, trecut pe la Dinamo.

O dronă s-a prăbușit pe teren în timpul meciului Athletic Bilbao - Eibar!

Ernesto Valverde: "E mai bine ca oamenii să nu știe adevărul despre Leo Messi"
19/08/2021 LA 14:39
Scopul dronei a fost să transmită un mesaj. Dispozitivul avea atașat un banner prin care se solicita ca meciurile de la Campionatul European din vară, programate pe stadionul San Mames, al clubului Athletic Bilbao, să nu se mai joace în orașul din Țara Bascilor.
Bilbao este unul dintre cele 12 orașe în care se vor desfășura, în mod normal, meciurile de la Campionatul European. Pe lista respectivă se numără și București.
Pandemia de coronavirus a ridicat însă foarte multe semne de întrebare, iar în prezent se fac eforturi pentru ca programul stabilit inițial (cu locațiile și datele meciurilor) să nu sufere modificări. UEFA va lua o decizie finală în luna aprilie.
Cele 12 orașe-gazdă de la Euro sunt: Amsterdam, Baku, Bilbao, București, Budapesta, Copenhaga, Dublin, Glasgow, Londra, Munchen, Roma, St. Petersburg.
Laporta, atac fără precedent la Bartomeu: "A ruinat Barcelona!" Care este noul plafon salarial
16/08/2021 LA 11:19
"Nu sunt bani!" Leo Messi și-a anunțat colegii de la Barcelona că pleacă de la echipă pe WhatsApp
12/08/2021 LA 17:59