Lupta la titlu în La Liga rămâne una care se va duce, cel mai probabil, până în ultima etapă! Real Madrid devenise favorită după victoria cu 2-0 din El Clasico, însă madrilenii au capotat la primul obstacol.
Barcelona câștigase cu 1-0 în fața celor de la Real Sociedad grație reușitei din penalty a lui Messi iar presiunea s-a mutat pe Real Madrid. Iar echipa lui Zidane a primit o primă lovitură după reușita lui Sidnei din minutul 40! Egalarea a venit în prelungirile primei reprize, Karim Benzema transformând un penalty obținut de Real.
În repriza a doua, ambele echipe puteau să-și apropie victoria - veteranul Joaquin a ratat la o fază la care îl driblase și pe Courtois, pentru ca apoi Real să aibă o dublă ocazie în minutul 70, mingea lovind și transversala! Fostul jucătorul al Barcelonei, Christian Tello, a reușit să dea lovitura în minutul 81 după un contraatac la care a scăpat singur cu Courtois și l-a executat pe portarul Realului. Golul a venit după o greșeală comisă de Benzema, prima eroare a francezului care a dus la o reușită a adversarilor după 338 de partide în La Liga pentru Real!
Guardiola îşi vede visul împlinit: ia gratis "mijlocaşul perfect", pe care îl voia de la Barcelona
S-a terminat 2-1 până la urmă pentru Betis iar Real Madrid rămâne cu 56 de puncte după 27 de meciuri, cu două puncte mai puțin decât Barcelona. Real a suferit doar a 3-a înfrângere din tot sezonul, însă a terminat de 8 ori la egalitate cu adversarele!
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Balonul de Aur 2021: Messi, marele favorit să câştige azi trofeul, pentru a 7-a oară
ACUM 4 ORE
Ligue 1
Fanii Realului vor fi furioși! Sergio Ramos îl susține pe Messi în cursa pentru Balonul de Aur 2021