Quique Setien, antrenorul celor de la FC Barcelona, a vorbit după înfrângerea suferită în fața Valenciei, cu scorul de 0-2. A fost prima înfrângere a lui Setien pe bancă Barcelonei după victoriile din etapa precedentă, 1-0 cu Granda, și cea din Copa del Rey, 2-1 cu UD Ibiza.
Maxi Gomez a provocat autogolul lui Jordi Alba imediat după pauză, pentru ca apoi să marcheze pentru 2-0 cu un șut de la marginea careului. Barcelona poate fi depășită în clasament de Real Madrid, cea care joacă duminică. Setien a criticat jocul echipei din partida de la Valencia.
Adevărul este că nu am jucat prea bine, mai ales în prima repriză. Nu am putut ajunge la poarta adversă. Nu am știut cum să gestionăm lucrurile. Apoi, Valencia a profitat de avantajul greșelilor noastre. Nu este o problemă cu atitudinea noastră. Nu am stat prea bine la poziționare. Am avut o mulțime de pase fără sens
Liga Campionilor UEFA
Continuă problemele pentru Barcelona după înfrângerea cu Bayern din UCL! Ce jucători s-au accidentat
16/09/2021 LA 07:14
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
Viitorul Barcelonei depinde de 5 factori cheie. În ce se transformă clubul catalan?
02/09/2021 LA 11:32