Sergio Ramos a deschis scorul pentru formația pregătită de Zinedine Zidane. Căpitanul Realului a transformat penalty-ul din minutul 52 și a ajuns la golul 64 din carieră, în meciurile din campionatul Spaniei. Perez a restabilit egalitatea tot din lovitură de la 11 metri (min 65). Un alt fundaș din echipa lui Zidane a adus cele trei puncte pentru Real. Dani Carvajal a înscris golul victoriei în minutul 69, cu un șut simplu, din fața porții.
Ligue 1
Soarta lui Pochettino atârnă de un fir de ață. Conducerea lui PSG i-a găsit deja înlocuitor
ACUM 16 ORE
Real a ajuns la a cincea victorie din La Liga, grație succesului de astăzi. Jucătorii lui Zidane au un avans temporar de trei puncte peste rivala Barcelona, cu care se vor întâlni în El Clasico, pe 18 decembrie.
Ligue 1
Reacția lui Pochettino, după ce Messi a refuzat să îi strângă mâna la schimbare. Anunțul făcut
ACUM 17 ORE
Valencia – Real Madrid 1-2 | "Galacticii" lui Ancelotti revin fantastic și sunt lideri în La Liga