Sevilla a lovit prima în meciul de pe Santiago Bernabeu, dar reușita a fost anulată. Luuk de Jong a marcat cu o lovitură de cap, însă arbitrul a dictat fault în atac, în urma intervenției sistemului VAR.
Casemiro a deschis scorul în minutul 57, cu o scăriță elegantă peste portarul Vaclik, după lansarea excelentă a lui Jovic. De Jong a reușit în cele din urmă să-și treacă numele pe lista marcatorilor 7 minute mai târziu. Atacantul olandez a restabilit egalitatea cu o execuție plasată, la colțul lung, fără speranțe pentru Courtois.
Ancelotti îl vrea la Real Madrid pe mijlocașul său preferat din Anglia, dorit în locul lui Casemiro
11/12/2021 LA 06:37
Tot Casemiro a înscris și golul secund pentru echipa lui Zidane. În minutul 69, mijlocașul brazilian a trimis cu capul pe colțul opus portarului, servit excelent de Lucas Vazquez, cu o centrare ideală.
S-a încheiat 2-1 pentru Real, care trece pe primul loc în Spania, cel puțin până mâine seară (ora 22:00), când Barcelona va juca cu Granada.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
Ancelotti îi cere un schimb 'galactic' de jucători lui Florentino Perez! La cine e dispus să renunțe
02/10/2021 LA 15:14
Real pregătește o ofertă de 60 milioane de euro! Jucătorul dorit de Zidane pe postul lui Casemiro
14/02/2020 LA 12:20