Sevilla a lovit prima în meciul de pe Santiago Bernabeu, dar reușita a fost anulată. Luuk de Jong a marcat cu o lovitură de cap, însă arbitrul a dictat fault în atac, în urma intervenției sistemului VAR.
Casemiro a deschis scorul în minutul 57, cu o scăriță elegantă peste portarul Vaclik, după lansarea excelentă a lui Jovic. De Jong a reușit în cele din urmă să-și treacă numele pe lista marcatorilor 7 minute mai târziu. Atacantul olandez a restabilit egalitatea cu o execuție plasată, la colțul lung, fără speranțe pentru Courtois.
Real pregătește o ofertă de 60 milioane de euro! Jucătorul dorit de Zidane pe postul lui Casemiro
14/02/2020 LA 12:20
Tot Casemiro a înscris și golul secund pentru echipa lui Zidane. În minutul 69, mijlocașul brazilian a trimis cu capul pe colțul opus portarului, servit excelent de Lucas Vazquez, cu o centrare ideală.
S-a încheiat 2-1 pentru Real, care trece pe primul loc în Spania, cel puțin până mâine seară (ora 22:00), când Barcelona va juca cu Granada.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
Casemiro: "Am mințit la prima mea selecție ca să prind un loc în echipă!"
14/10/2019 LA 17:21