Real Madrid a pierdut cu 2-1 acasă împotriva celor de la Levante după ce echipa lui Zinedine Zidane a rămas în 10 oameni după doar opt minute.
Secundul lui Zidane, David Bettoni, a fost cel care a stat pe banca Realului pentru al doilea meci consecutiv după ce francezul a fost depistat pozitiv cu coronavirus, în timp ce surpriza zilei a fost titularizarea lui Alvaro Odriozola.
Gazdele au început bine meciul, dar au rămas în 10 oameni după ce Eder Militao l-a faultat pe Sergio Leon, oprind astfel o ocazie clară de gol a lui Levante. Totuși, Real a fost cea care a deschis scorul după ce Marco Asensio a finalizat impecabil un contraatac rapid al madrilenilor.
Messi, liderul din vestiarul Barcelonei: "Așa e el, vede totul!". Cum și-a impresionat antrenorul
ACUM 11 ORE

Real Madrid - Levante 1-2. Echipa lui Zidane, departe de titlu

Levante a egalat puțin după minutul 30 când Jose Luis Morales a reușit un voleu superb, profitând astfel de gaura creată în apărarea madrilenilor după eliminarea lui Militao.
Vinicius a faultat în careu la doar câteva secunde după intrarea pe teren și a oferit astfel șansa celor de la Levante de a prelua conducerea, însă Thibaut Courtois a reușit să apere șutul slab al lui Roger Martin.
Totuși, Roger s-a revanșat cu 12 minute înainte de final după ce a controlat excelent o pasă a lui Bardhi în careu și a finalizat apoi lejer pentru a-l învinge pe Courtois, marcând astfel golul victoriei pentru Levante.
Real Madrid, ultimatum pentru Ramos! Căpitanul are o ofertă pe masă și trebuie să ia urgent decizia