Real Madrid a ajuns la 5 victorii consecutive în campionat. "Galacticii" au învins-o aseară pe Granada, într-un meci în care Asensio a strălucit. Introdus în minutul 38 în locul lui Rodrygo, mijlocașul de 24 de ani a intrat excelent în joc și a oferit pasa decisivă la golul marcat de Casemiro.
Real a trecut pe lângă deschiderea scorului încă din minutul 3, când Benzema l-a pus la grea încercare pe portarul Granadei. Acesta s-a întins însă excelent și a salvat șutul trimis lângă bară. Toni Kroos a încercat să înscrie și el cu un șut de la mare distanță, dar mingea n-a prins cadrul porții.
Asensio a ieșit pentru prima oară la rampă în debutul reprizei a doua, când a reluat spectaculos cu călcâiul în bară. La aceeași fază, atât ibericul, cât și Benzema au mai irosit câte o șansă.
Ernesto Valverde: "E mai bine ca oamenii să nu știe adevărul despre Leo Messi"
19/08/2021 LA 14:39

Real Madrid, 5 victorii consecutive în La Liga

Real a deblocat tabela în minutul 57, când Asensio l-a găsit cu o centrare excelentă pe Casemiro. Brazilianul a reluat cu capul în plasă și și-a trecut în cont al 3-lea gol al sezonului din La Liga.
Isco a pasat decisiv în prelungirile meciului, iar la finalizare s-a aflat golgheterul Karim Benzema. Francezul a reluat de la marginea careului, cu un șut la firul ierbii, fără speranțe pentru goalkeeper-ul oaspeților.
S-a încheiat 2-0 pentru Real Madrid, rezultat în urma căruia trupa lui Zidane a acumulat 32 de puncte, la fel ca și liderul Atletico. De notat însă că formația lui Diego Simeone are 2 meciuri în minus.
Real va încheia anul pe terenul lui Elche, pe 30 decembrie (ora 22:30).
Laporta, atac fără precedent la Bartomeu: "A ruinat Barcelona!" Care este noul plafon salarial
16/08/2021 LA 11:19
"Nu sunt bani!" Leo Messi și-a anunțat colegii de la Barcelona că pleacă de la echipă pe WhatsApp
12/08/2021 LA 17:59