Eurosport

Sevilla s-a încurcat cu ultima clasată din Spania, cu 4 zile înaintea duelului cu CFR Cluj

16/02/2020 la 15:01Actualizare 16/02/2020 la 15:02

Sevilla s-a încurcat pe teren propriu, scor 2-2, împotriva lui Espanyol, formație aflată pe ultimul loc din La Liga înaintea etapei 24.

Cu 4 zile înaintea duelului cu CFR Cluj din "16-imile" Europa League, Sevilla a avut un meci complicat, în compania lui Espanyol, echipa cu cea mai slabă defensivă din campionatul Spaniei. Viitoarea adversară a CFR-ului a deschis scorul după un sfert de oră, prin Ocampos. Embarba a restabilit egalitatea în minutul 35, iar la pauză s-a intrat cu scorul de 1-1.

Tot oaspeții au marcat la începutul reprizei secunde, prin Wu Lei, însă n-au reușit să plece de pe terenul Sevillei cu cele 3 puncte. În minutul 69, Victor Sanchez, mijlocașul lui Espanyol, a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Suso a adus egalarea pentru trupa lui Lopetegui cu 10 minute înainte de final, cu un șut la colțul scurt. S-a încheiat 2-2, iar Sevilla a rămas cu o singură victorie în ultimele 6 etape din La Liga.

Înaintea duelului cu CFR Cluj din Gruia, programat joi seară, de la ora 19:55, Sevilla se află pe locul 5 în Spania, la egalitate de puncte cu Atletico Madrid, echipa clasată pe ultimul loc care duce în grupele Champions League.

Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.