Real Madrid trece printr-o perioadă excelentă: echipa lui Zinedine Zidane este neînvinsă de 18 partide în toate competițiile, Mallorca fiind ultima echipă care a reușit să o învingă pe Real. Acest lucru se întâmpla pe 19 octombrie.
Ultima victorie a venit însă cu emoții în Cupa Spaniei. A fost 3-1 pe terenul celor de Unionistas de Salamanca, echipă aflată în liga a 3-a. Gareth Bale a deschis scorul pentru Real în prima repriză, pentru ca Alvaro Romero să egaleze după pauză. Gongora a trimis în propria poartă iar la ultima fază a meciului Brahim Diaz a stabilit scorul final.

Mbappe, așteptat la Madrid

Bale va lipsi o perioadă îndelungată din cauza ultimei accidentări! Ce meciuri va rata galezul
18/09/2021 LA 13:53
Accidentat o bună parte din acest sezon, fundașul central Nacho a fost titular în partida din cupă. La final, a fost întrebat despre posibilitatea ca Mbappe să fie transferat de Real Madrid.
Nu sunt deciziile noastre. Cred că echipa are mulți oameni de gol, atacanți de top. Aceste decizii aparțin însă conducerii. Mbappe este un jucător de clasă mondială. Nu îmi place să vorbesc despre jucătorii altor echipe, însă dacă va veni trebuie să fim pregătiți pentru asta
Cele mai tari transferuri sunt comentate în vlogul LIVE TRANSFERS, disponibil pe pagina de Facebook a Eurosport, în fiecare luni și vineri de la 18:00.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
Clauză de reziliere stelară pentru Mbappe la Real Madrid! Planul pus la cale de 'galactici'
10/09/2021 LA 18:17