Zinedine Zidane a surprins pe toată lumea cu 11-le de start din meciul pierdut aseară pe terenul Valenciei. Experimentele antrenorului francez s-au dovedit ineficiente, iar rezultatul de pe Mestalla a fost dezastruos pentru madrileni. Real Madrid a deschis scorul prin Benzema, dar seara nu a fost deloc una bună pentru trupa lui Zinedine Zidane. Au urmat trei penalty-uri pentru Valencia și un autogol al lui Varane. Galacticii au pierdut cu 4-1, iar în prezent se află pe locul patru în LaLiga.
Confruntarea din etapa cu numărul nouă a campionatului din Spania a început perfect pentru oaspeți. Benzema a deschis scorul în minutul 23, dar continuarea nu avea să fie una prea plăcută pentru fanii "blanco". Soler a transformat cele trei penaltiuri obținute de gazde (35', 54' și 63'), iar scorul final a fost stabilit de autogolul lui Varane (43').

Veștile proaste nu se opresc la rezultatul negativ din meciul cu Valencia pentru Real Madrid

Ligue 1
PSG, aproape de a transfera un om de bază de la Real Madrid! De ce depinde mutarea
23/01/2022 LA 12:33
Pe lângă înfrângerea rușinoasă suferită de trupa lui Zidane, Real Madrid a pierdut un titular, care va lipsi până la două luni de pe teren. Este vorba despre Federico Valverde (22 de ani). AS a anunțat azi că mijlocașul va sta pe bară timp de aproape două luni.Uruguayanul a suferit o fisură de tibie la piciorul drept. Valverde a fost schimbat cu Toni Kroos în minutul 76 al meciului de pe Mestalla și ar putea sta pe tușă în următoarele două luni.