Zinedine Zidane a surprins pe toată lumea cu 11-le de start din meciul pierdut aseară pe terenul Valenciei. Experimentele antrenorului francez s-au dovedit ineficiente, iar rezultatul de pe Mestalla a fost dezastruos pentru madrileni. Real Madrid a deschis scorul prin Benzema, dar seara nu a fost deloc una bună pentru trupa lui Zinedine Zidane. Au urmat trei penalty-uri pentru Valencia și un autogol al lui Varane. Galacticii au pierdut cu 4-1, iar în prezent se află pe locul patru în LaLiga.
Confruntarea din etapa cu numărul nouă a campionatului din Spania a început perfect pentru oaspeți. Benzema a deschis scorul în minutul 23, dar continuarea nu avea să fie una prea plăcută pentru fanii "blanco". Soler a transformat cele trei penaltiuri obținute de gazde (35', 54' și 63'), iar scorul final a fost stabilit de autogolul lui Varane (43').

Veștile proaste nu se opresc la rezultatul negativ din meciul cu Valencia pentru Real Madrid

Ancelotti pune presiune pe Benzema! Ce planuri are antrenorul după revenirea la Real Madrid
03/06/2021 LA 10:16
Pe lângă înfrângerea rușinoasă suferită de trupa lui Zidane, Real Madrid a pierdut un titular, care va lipsi până la două luni de pe teren. Este vorba despre Federico Valverde (22 de ani). AS a anunțat azi că mijlocașul va sta pe bară timp de aproape două luni.Uruguayanul a suferit o fisură de tibie la piciorul drept. Valverde a fost schimbat cu Toni Kroos în minutul 76 al meciului de pe Mestalla și ar putea sta pe tușă în următoarele două luni.