FC Barcelona s-a impus, sâmbătă, în fața lui Leganes, cu scorul de 2-1, în etapa 14 din LaLiga.
Leganes a deschis scorul, în minutul 12, prin golul marcat de Youssef En Nesyri, care, în urma unei acțiuni individuale, șutează din interiorul careului. Marc Andre ter Stegen a rămas neputincios în fața șutului trimis spre vinclul stâng. Scorul s-a egalat, în minutul 53, când Luis Suarez a marcat cu capul, din centrarea lui Lionel Messi. Arturo Vidal a reușit să înscrie pentru 2-1, în minutul 79.
Echipele de start:
Ruptură totală la Barcelona! Laporta l-a mustrat pe Koeman pentru comportamentul din fața presei
ACUM 37 MINUTE
  • Leganes: Cuellar – Rosales, Bustinza, Omeruo (Tarin 83), Siovas, Silva – Oscar (Eraso 61), Perez, Mesa (Carrillo 83) – En Nesyri, Braithwaite
  • Barcelona: ter Stegen – Junior, Umtiti, Pique, Wague – de Jong (Fati 70), Busquets (Rakitic 57) – Griezmann (Vidal 57), Messi, Dembele – Suarez
În clasamentul LaLiga, Barcelona este lider, cu un total de 28 de puncte, iar Leganes este ultima clasată, cu 6 puncte.
Ronald Koeman, comportament bizar la conferința de presă! A citit un comunicat și a dispărut