Echipa lui Simeone avea nevoie de cele 3 puncte, după ce în ultimele două etape a reușit doar un egal, iar Real Madrid și Barcelona se află la 1 punct, respectiv 2 distanță de primul loc.

Spectacol pentru Atletico, fără golgheterul Suarez

În lipsa lui Suarez, care este golgheterul echipei cu 19 reușite, Atletico a câștigat fără probleme meciul cu Eibar.
"Ce Barcelona e asta?". Koeman, AMR 3 zile! Spaniolii anunță că soarta olandezului e pecetluită
ACUM 4 ORE
Cu Suarez accidentat, Simeone a început în ofensivă cu Correa și Llorente, ambii marcând câte o dublă.
Correa a deschis scorul în minutul 42, pentru ca două minute mai târziu să reușească dubla.
După pauză, Carrasco a făcut rapid 3-0, iar Llorente a închis tabela cu o dublă.
După acest meci, Atletico va rămâne lider, indiferent de ce rezultate vor avea Real Madrid și Barcelona.
Echipa lui Zidane joacă în această seară în deplasare la Getafe, în timp ce Barcelona va juca joi împotriva Granadei, întrucât ieri a jucat finala Cupei Spanie, pe care a și câștigat-o, contra lui Bilbao.

Atletico, fără Suarez pentru 3 săptămâni

Atacantul lui Atletico va fi indisponibil pentru aproximativ 3 săptămâni după accidentarea suferită la antrenament. Suarez va rata după meciul cu Eibar și partidele cu Huesca și Bilbao.
Un mare club al Europei și-a dat afară jucătorul pe care a plătit o avere pentru că era prea gras