Barcelona a întrerupt seria de 7 victorii consecutive în La Liga. Trupa lui Ronald Koeman a fost egalată în minutul 89 și a obținut un singur punct din meciul cu Cadiz, scor 1-1, în runda cu numărul 24 din campionatul Spaniei.

Barcelona - Cadiz 1-1

|

Messi a devenit jucătorul cu cele mai multe apariții bifate pentru

catalani,

în La Liga

Barca a deschis scorul prin Lionel Messi, din penalty. Starul argentinian l-a păcălit pe potarul lui Cadiz cu o execuție în colțul din stânga. A fost o zi specială pentru căpitanul catalanilor. Messi a devenit fotbalistul cu cele mai multe meciuri jucate pentru formația "blaugrana", în La Liga.
Stadionul Barcelonei și-ar putea schimba denumirea! Catalanii, gata să accepte din motive financiare
În partida cu Cadiz, Messi a bifat cea de-a 506-a apariție pentru Barca în campionat, devansându-l pe Xavi (505), fostul mare mijlocaș al catalanilor din perioada 1998-2015.

Barcelona - Cadiz 1-1 | Catalanii au întrerupt seria de 7 victorii consecutive în La Liga

Sărbătoarea lui Messi a fost stricată pe final de Cadiz. Micuța echipă aflată pe locul 14 în La Liga a restabilit egalitatea tot din penalty, în minutul 89.
Clement Lenglet a faultat în careu, iar arbitrul central n-a ezitat să arate punctul cu var. Fernandez și-a asumat responsibilitatea și a obținut un punct prețios pentru Cadiz.
De cealaltă parte, Barcelona a pierdut 2 puncte extrem de importante în contextul luptei pentru titlu. În urma remizei de pe Camp Nou, formația catalană a acumulat 47 de puncte și rămâne la 5 puncte în spatele lui Real Madrid, aflată pe locul 2, și la 8 lungimi sub liderul Atletico.
Barcelona, acord total cu Adama Traore! Cât vor plăti catalanii pentru vitezistul de la Wolves
ACUM 11 ORE
Ansu Fati, OUT de la Barcelona până în aprilie! Verdict dur după meciul cu Athletic Bilbao