• Williams
    3'
Înaintea meciului

Athletic Bilbao - FC Barcelona

Primera División - Urmărești meciul de Fotbal ​​dintre Athletic Bilbao și FC Barcelona în direct pe Eurosport. Meciul începe la 22:00 pe 6 ianuarie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să vezi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Marcelino García Toral și Ronald Koeman? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Athletic Bilbao și FC Barcelona. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Athletic Bilbao și FC Barcelona. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

FINAL. Barcelona a câștigat duelul cu Bilbao, scor 3-2, și a urcat pe locul 3 în La Liga. Catalanii au strălucit pe San Mames, în prim-plan cu talismanul Leo Messi.

În urma rezultatului din această seară, trupa lui Koeman s-a apropiat la 7 puncte de liderul Atletico și la 5 de marea rivală Real Madrid, aflată pe locul secund.

Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (C) celebrates with teammates after scoring a goal during the Spanish League football match between Atheltic Bilbao and Barcelona at the San Mames Stadium in Bilbao on January 6, 2021.
90'
Athletic Bilbao

GOOOOOOOL Bilbao! Bascii au redus din diferență prin Muniain, care a șutat din prima la colțul lung, pe lângă Ter Stegen.

62'
FC Barcelona

GOOOOOOOL Barcelona! Messi reușește în cele din urmă să bifeze dubla! Starul argentinian a primit o pasă inteligentă în careu, din partea lui Griezmann, și a finalizat cu un șut în vinclu, la intersecția barelor, fără speranțe pentru Simon.

53'

Messi a reușit "dubla", dar golul a fost anulat de VAR pentru un offside milimetric.

A început repriza a doua dintre Bilbao și Barcelona!

Pauză pe San Mames! Barcelona conduce cu 2-1 după primele 45 de minute.

44'

Messi, aproape de "dublă"! Griezmann i-a pasat căpitanului Barcelonei, care n-a prins spațiul porții cu un șut de la marginea careului.

40'

Griezmann, aproape să-și treacă și el numele pe lista marcatorilor! Șutul francezului a fost respins de Simon cu un efort extraordinar.

38'

GOOOOOOOL Barcelona! Messi marchează primul gol din 2021! Starul argentinian l-a învins pe portarul lui Bilbao cu un șut la colțul scurt, trimis exact lângă bară. Pedri și-a pus amprenta și asupra acestui gol, cu o pasă cu câlcâiul oferită lui Messi.

Leo Messi (Barcelona)
14'

GOOOOOOL Barcelona! Messi l-a găsit cu o pasă inteligentă în careu pe Frenkie De Jong, iar olandezul a recentrat și i-a pus mingea direct pe cap tânărului Pedri. Acesta n-a iertat și a restabilit egalitatea pe San Mames.

3'

GOOOOOOL Athletic Bilbao! Inaki Williams a deblocat tabela încă din minutul 3, cu un șut plasat trimis pe lângă Ter Stegen, după un assist oferit de Raul Garcia.