• García
    8'
Înaintea meciului

Real Madrid - Athletic Bilbao

Primera División - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Real Madrid. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Carlo Ancelotti și Marcelino García Toral? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Real Madrid și Athletic Bilbao. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Real Madrid și Athletic Bilbao. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

FINAL. Real Madrid, victorie chinuită împotriva lui Athletic Bilbao (scor 3-1)! Trupa lui Zidane a evoluat în superioritate numerică din minutul 13. Benzema a fost din nou erou pentru campioana Spaniei.

90+2

GOOOOOL Real Madrid! Karim Benzema este eroul lui Zidane. Atacantul francez a reușit "dubla" în prelungirile meciului și s-a asigurat că toate cele 3 puncte rămân la Madrid. Benzema a finalizat cu un șut plasat pe lângă portar, din interiorul careului.

De notat că golul francezului a venit la numai câteva secunde după ce Courtois a salvat-o pe Real la un atac periculos al lui Bilbao.

Zinédine Zidane félicite Karim Benzema (Real Madrid)
74'
Real Madrid

GOOOOOOL Real Madrid! Karim Bezema readuce în avantaj trupa lui Zidane, cu o reluare cu capul. Centrarea a fost executată ideal de Dani Carvajal, din apropierea careului. A fost al 5-lea gol al lui Benzema în actualul sezon din La Liga.

Karim Benzema (Real Madrid)
54'
Real Madrid

Vinicius Junior reușește să marcheze, după o pasă expediată de Dani Carvajal, însă golul este anulat pe motiv de offside.

Vinicius Junior, con el Real Madrid
52'
Athletic Bilbao

GOOOOOL Athletic Bilbao! Oaspeții au ieșit mai montați de la vestiare și au reușit să restabilească egalitatea foarte repede. Ander Capa l-a învins pe Courtois din a doua încercare. Primul șut al fundașului a fost respins de portarul Realului. Belgianul n-a mai putut să intervină și la a doua execuție a lui Capa, din câțiva metri de poartă.

45+1
Real Madrid

GOOOOOL Real Madrid! Toni Kroos deschide scorul la Madrid cu un super-șut de la aproximativ 20 de metri. Vinicius Junior i-a așezat mingea ideal, iar mijlocașul german a finalizat cu un șut splendid lângă bară.

Real Madrid
13'

Cartonaș roșu pentru Raul Garcia! Meciul se complică pentru Athletic Bilbao, încă din minutul 13. Mijlocașul oaspeților a văzut două cartonașe galbene într-un interval de numai 5 minute și plecat mai devreme la vestiare.