Trupa lui Zidane nu își mai permitea pași greșiți, astfel că "Los Blancos" au început în forță meciul cu micuța Cadiz.
În ultimul meci direct, Real a pierdut suprinzător, scor 0-1, contra lui Cadiz.

Real Madrid, 3 goluri în 10 minute

E gata! S-a terminat calvarul pentru Ansu Fati
ACUM 16 ORE
Măcinată de multe accidentări, cum e cazul lui Modric, Kroos, Hazard, Mendy sau Ramos, dar și afectată de Covid, Valverde fiind depistat pozitiv, Real începea meciul la 3 puncte distanță de Atletico.
De partea cealaltă, Cadiz venea după 2 victorii contra Valenciei și a lui Getafe.
Benzema cu o dublă, în minutele 30 și 40 și Odriozola, cu primul gol din carieră în campionat, au stabilit scorul la pauză, 3-0 pentru madrileni.
Repriza a doua a fost în continuare controlată de Real Madrid, dar jucătorii lui Zidane nu au mai forțat.
Cu această dublă, Benzema a ajuns la 21 de goluri în acest sezon, cu două mai puțin decât Leo Messi.
După victoria de la Cadiz, Real Madrid a egalat-o la puncte pe Atletico, dar echipa lui Simeone joacă joi, pe Wanda Metropolitano cu Huesca.