Real Madrid s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Osasuna în etapa cu numărul 34 din La Liga. O primă repriză pe care au condus-o de la un cap la altul s-a încheiat cu același scor de la începutul meciului 0-0. Oaspeții au avut și ei ocazii, însă niciuna nu s-a concretizat cu gol, iar galacticii lui Zinedine Zidane au rezolvat meciul pe final, prin golurile marcate de Militao (minutul 76) și Casemiro (minutul 80).
În urma acestei victorii, Real Madrid se menține pe locul 2 în clasamentul din La Liga, la doar două puncte în urma rivalei Atletico Madrid, care are 76 de puncte după 34 de etape. Trupa lui Diego Simeone s-a impus azi cu 1-0 în deplasarea de la Elche, într-un meci în care putea pierde două puncte mari pe final, când adversarii au primit penalty, dar l-au ratat.

Clasamentul din La Liga

Real Madrid a pus ochii pe un jucător al lui Manchester City, iar transferul se poate face în iarnă
IERI LA 05:52
  • 1 Atletico Madrid – 34 de puncte, 76 de puncte
  • 2 Real Madrid – 34 de meciuri, 74 de puncte
  • 3 Barcelona – 33 de meciuri, 71 de puncte
  • 4 Sevilla – 33 de meciuri, 70 de puncte

Real Madrid – Osasuna 2-0 | Echipele de start

• REAL MADRID: Courtois; Odriozola, Militao, Varane, Marcelo; Casemiro, Blanco; Asensio, Hazard, Vinicius and Benzema. Rezerve: Altube, Arribas, Gutierrez, Isco, Kroos, Lunin, Mariano, Modric, Nacho, Rodrygo. Antrenor: Zinedine Zidane
  • OSASUNA: Sergio Herrera; Nacho Vidal, Aridane, David García, Manu Sánchez; Torró, Moncayola, Javi Martínez; Roberto Torres, Rubén García and Chimy Ávila. Rezerve: Adrian, Barja, Brasanac, Budimir, Cruz, Enric, Garica, Jony, Oier, Perez Juan, Ramalho, Roncaglia. Antrenor: Jagoba Arrasate
Decizia luată de șefii lui United, după ce Solskjaer a pierdut 3 din ultimele 4 meciuri