Osasuna a primit în această seară vizita Barcelonei, în etapa cu numărul 17 din La Liga. Gazdele, care veneau după șapte partide fără victorie în campionat, nu au reușit să rupă "vraja negativă" cu trupa lui Xavi, de asemenea aflată într-o situație foarte grea. Catalanii au deschis scorul pe Estadio El Sadar, prin Nico, în minutul 12.
După doar 2 minute, fundașul gazdelor, David Garcia, a marcat golul egalizator, stabilind și scorul de la pauză. La doar 4 minute după reluarea jocului, tânărul atacant al catalanilor, marocanul Abdessamad Ezzalzouli a înscris în poarta apărată de Herrera. Pe final, în minutul 86, atacantul gazdelor, Avila, a marcat golul egalizator, stabilind scorul final al partidei.
Depay, decis să continue la Barcelona, deși catalanii vor să-l dea la schimb într-o super afacere
ACUM 3 ORE

Barcelona, doar remiză în La Liga după contraperformanța din UEFA Champions League

Barcelona nu a reușit să câștige pe terenul lui Bayern Munchen, fiind învinsă cu 3-0, și a ratat astfel calificarea în optimile Champions League. Miercuri s-a consemnat o premieră pentru trupa de pe Camp Nou: a fost pentru prima dată în istorie când gruparea blaugrana a bifat o asemenea contraperformanță, din momentul în care s-a implementat sistemul competițional valabil în acest moment.
În campionat, Barcelona rămâne pe locul 8, cu 24 de puncte după 16 etape disputate. Lider în La Liga este Real Madrid, cu 39 de puncte, urmată de Sevilla și Betis. Pentru Barcelona urmează în campionat întâlniria cu Elche pe teren propriu, iar apoi duelurile din deplasare cu Sevilla, Mallorca și Granada. Meciul cu Sevilla este ultimul pe care catalanii îl vor juca în 2021

Osasuna – Barcelona 2-2 | Echipele de start

• Osasuna: Herrera - Vidal, U. Garcia, R. Garcia, Cruz - Moncayola, Torro - Barja, R. Garcia, Sanchez - K. Garcia. Rezerve: Avila, Brasanac, Budimir, Cote, Grau, Martinez, Oier, Ontiveros, Perez, Ramalho, Ramos, Torres. Antrenor: Arrasate
  • FC Barcelona: Ter Stegen - Araujo, Pique, Umtiti - Ezzalzouli, Busquets, F. De Jong, Dembele - Nico, L. De Jong, Gavi. Rezerve: Balde, Coutinho, Demir, Dest, Garcia, Jutgla, Lenglet, Mingueza, Neto, Pena, Puig. Antrenor: Xavi
Un jucător de 100 de milioane de € i-a spus da lui Xavi! Barcelona încearcă o mutare de răsunet