Ghinion teribil pentru Lyon. Doi jucători au suferit fracturi în același meci, Depay poate rata EURO

Sebastian Ujica

Publicat 16/12/2019 la 08:18 GMT+2

Memphis Depay și Jeff Reine-Adelaide nu vor mai juca în acest sezon.

Memphis Depay blessé contre Rennes, 2019

Calificată în extremis în optimile UEFA Champions League, Olympique Lyon a trăit un meci teribil în Ligue 1 în acest weekend contra celor de la Rennes, partidă pierdută pe propriul teren cu 1-0.
Lyon, cea care se află doar pe locul 8 în Ligue 1, i-a pierdut pentru restul sezonului pe Memphis Depay și Jeff Reine-Adelaide! Depay a suferit o fractură la genunchi și prezența lui la Euro 2020 pentru naționala Olandei este incertă. Depay, cel care a marcat 9 goluri în campionat în actualul sezon, a fost înlocuit la pauză iar Lyon a confirmat verdictul duminică seară.
În același meci, mijlocașul de 21 de ani, Reine-Adelaide, a fost înlocuit după ce a suferit la rândul său o fractură la ligamentele genunchiului. Ambii vor lipsi minim 6 luni de pe teren.
Rennes a marcat unicul gol al partidei în minutul 90 după șutul din careu al lui Eduardo Camavinga.