La scorul de 2-0 pentru Brest, în minutul 36, Gautier Larsonneur s-a aflat foarte aproape să scape mingea în corner, după ce a primit o pasă de la un coechipier.

Eurosport 2021 - Dezlănțuim puterea sportului

Portarul lui Brest a preluat greșit și, în disperare, a degajat mingea cât de tare a putut de pe linia de fund a terenului. Spre surprinderea tuturor, mingea s-a dus direct către propria poartă, dar, ca prin miracol, n-a intrat în plasă.
Ligue 1
Messi, răspuns răspicat când a fost întrebat de diferențele dintre MSN și tridentul de vis de la PSG
09/10/2021 LA 15:23

Portarul lui Brest, la un pas de un autogol uluitor! A lovit două bare, la aceeași fază

Balonul a lovit mai întâi bara transversală, apoi a ricoșat în stâlpul din dreapta și a ajuns la un adversar. Acesta a fost luat prin surprindere și a fost deposedat, iar mingea a ajuns în cele din urmă în brațele lui Larsonneur, care a zâmbit ușurat.
Nice, formația pregătită de Adrian Ursea, n-a reușit să smulgă vreun punct de pe terenul lui Brest. Mounie a deschis scorul în minutul 23, iar Honorat a dublat avantajul gazdelor 5 minute mai târziu.