Pochettino n-a reușit să-și ducă echipa către victorie la primul său meci la PSG (1-1 cu Saint-Etienne, în etapa trecută), dar s-a revanșat în această seară. Moise Kean a deschis scorul pe Parc des Princes în minutul 16, după ce mingea a ricoșat norocos la el, din bară.
Grație reușitei din meciul cu Brest, atacantul francez a ajuns la 9 goluri marcate în actualul sezon din Franța, cu unul mai mult decât înregistrase în ultimele două sezoane combinate, la Everton și Juventus.
Cum arată topul celor mai scumpe transferuri din istorie raportat la inflație! Neymar nu e în top 7
IERI LA 16:39

PSG a obținut prima victorie cu Pochettino pe banca tehnică

Icardi a dublat avantajul parizienilor în minutul 81, după un assist oferit de Mbappe. A fost primul gol marcat de argentinian după mai bine de 3 luni.
Sarabia a stabilit scorul final două minute mai târziu, servit de același Icardi.
S-a încheiat 3-0 pentru trupa lui Pochettino, care s-a apropiat la un singur punct de Lyon. Liderul din Ligue 1 a remizat astăzi pe terenul lui Rennes, scor 2-2.
Ligue 1
Super lovitura pregătită de PSG pe piața transferurilor! Pe ce jucător de la Mondial au pus ochii
05/12/2022 LA 15:58