Pochettino n-a reușit să-și ducă echipa către victorie la primul său meci la PSG (1-1 cu Saint-Etienne, în etapa trecută), dar s-a revanșat în această seară. Moise Kean a deschis scorul pe Parc des Princes în minutul 16, după ce mingea a ricoșat norocos la el, din bară.
Grație reușitei din meciul cu Brest, atacantul francez a ajuns la 9 goluri marcate în actualul sezon din Franța, cu unul mai mult decât înregistrase în ultimele două sezoane combinate, la Everton și Juventus.
Ligue 1
Leo Messi, "izolat" la PSG! Thierry Henry a dat verdictul: "Asta e echipa lui Mbappe!"
ACUM 3 ORE

PSG a obținut prima victorie cu Pochettino pe banca tehnică

Icardi a dublat avantajul parizienilor în minutul 81, după un assist oferit de Mbappe. A fost primul gol marcat de argentinian după mai bine de 3 luni.
Sarabia a stabilit scorul final două minute mai târziu, servit de același Icardi.
S-a încheiat 3-0 pentru trupa lui Pochettino, care s-a apropiat la un singur punct de Lyon. Liderul din Ligue 1 a remizat astăzi pe terenul lui Rennes, scor 2-2.
Messi, Neymar, Mbappe și Di Maria, cifre horror contra lui OM. Puștiul de 20 ani care i-a anihilat