După 8 etape în care trupa de cinci stele a lui Mauricio Pochettino a strâns maximum de puncte, dar și după victoria din timpul săptămânii în fața campioanei Angliei, Manchester City, Paris Saint-Germain a pierdut partida de astăzi de pe terenul lui Rennes, scor 0-2.
La finalul eșecului din a noua etapă a Ligue 1, antrenorul parizienilor a declarat că este dezamăgit de rezultat, mai ales că în echipa de start s-au aflat marile vedete ale lotului, Messi, Neymar și Mbappe.
Pochettino și-a asumat cea mai mare parte din vină, precizând că este inadmisibil ca PSG să ia gol la doar câteva secunde după startul reprizei secunde.
Ligue 1
Leo Messi, "izolat" la PSG! Thierry Henry a dat verdictul: "Asta e echipa lui Mbappe!"
ACUM 11 ORE
"Nu am început foarte bine meciul, dar după startul partidei, cred că am avut cele mai bune 25 de minute ale sezonului. Este păcat că nu am înscris pentru că am primit două lovituri psihologice, cele două goluri marcate înainte și după pauză. Trebuie să analizez acțiunea celui de-al doilea gol, dar este ceva ce nu ar trebui să se întâmple imediat după fluierul de start al reprizei.
Este responsabilitatea tuturor, a mea în primul rând. După cele două goluri a devenit o partidă deschisă cu o echipă încrezătoare și alta foarte frustrată. Nu am reușit să recuperăm, suntem dezamăgiți pentru că nu am reușit să materializăm ocaziile. Acest rezultat ne lasă cu un gust amar.
Nu cred că putem rezuma scorul partidei într-un sistem. Împotriva lui Lyon și lui Manchester City au fost alți jucători, dar acest lucru nu ar trebui să influențeze rezultatul", a declarat Mauricio Pochettino.

CÂND ÎȘI VA FACE DEBUTUL SERGIO RAMOS ÎN TRICOUL LUI PSG

Sergio Ramos s-a aflat printre transferurile verii făcute de Paris Saint-Germain, dar fundașul spaniol nu și-a făcut încă debutul pentru echipa antrenată de Mauricio Pochettino din cauza unei accidentări.
Potrivit celor de la AS, Sergio Ramos urmează să își facă debutul în partida cu Angers din Ligue 1, programată pe 15 octombrie. Astfel, după a doua pauză provocată de preliminariile pentru Campionatul Mondial, fundașul spaniol își va face mult așteptatul debut la echipa pariziană.
La puțin timp de la sosirea în capitala Franței, Sergio Ramos s-a accidentat la coapsa stângă, această accidentare ținându-l departe de teren mai bine de 2 luni. Pe lângă accidentarea suferită la coapsă, spaniolul a avut câteva probleme și la gambă, acesta fiind un alt motiv pentru care debutul său s-a amânat.
Perez vrea să fie de neoprit! Suma uriașă pe care Real e dispusă să o plătească pentru Haaland